1. Avaleht
  2. Sport
  3. Pühajärve tõukekelgumatk tõi kokku perekonnad ja sõbrad
Pühajärve tõukekelgumatk tõi kokku perekonnad ja sõbrad

Pühajärve tõukekelgumatk tõi kokku perekonnad ja sõbrad

Fotod: Loodusturism OÜ

10. veebruaril Otepääl, Pühajärve jääl peetud tõukekelgu maratonil osales 122 huvilist. Karget talveilma ja jäärada ilusal järvel olid tulnud nautima nii suured kui ka väikesed.

Proovile sai panna ennast kümnekilomeetrisel korraldaja poolt lumest lükatud jäärajal. Stardid toimusid kell 10.00, kus osalesid need, kes soovisid jõuda poodiumikohtadele. Auhinnalisi kohti oli 24, need jagunesid noorte, põhisõitjate, seenioride ja veteranide vahel.

Kell 12.00 alustasid rahvamatkajad ning läbi viidi ka lastesõidud. Kõik osalejad said osalusmedali ja sooja suppi ning teed.

„Osalejate emotsioonide ja tagasiside põhjal võib ürituse igati kordaläinuks lugeda, ürituse formaat on väga sobiv peredele ja rahvaliikujale,“ ütles matkamaratoni peakorraldaja Imre Arro Loodusturism OÜ-st. „Kindlasti tuleb seda traditsiooni jätkata, looduse loal toimub 4. tõukekelkudel matkamaraton 09.02.2019.“

Järgmine suurem pereüritus peetakse juba vabariigi sünnipäeval, nimelt toimub Eesti Vabariik 100 puhul suur rahvamatkamise päev Pühajärve jääl. Matkama saab tulla liitudes väljakuulutatud matkadega või laenutades Loodusturism OÜ-lt matkavahendi omal käel seiklemiseks.

Matkamaratoni tõukekelkudel korraldas Loodusturism OÜ koostöös Otepää vallaga. Toetab Otepää vald, Loodusturism.ee matkakorraldus ja Tõukespordiklubi KICK. Auhinnad olid välja pannud Loodusturism OÜ matkakorraldus ja mitmed Otepää turismipiirkonnas tegutsevad ettevõtted.

Head Uudised GoodNews