Avaleht Sport President käis Keilas korvpallitrennis
President käis Keilas korvpallitrennis

President käis Keilas korvpallitrennis

President Kersti Kaljulaid külastas Keila Korvpallikooli, kus kooli juht Tarmo Hein tutvustas riigipeale noortekorvpalli arenguid.

Riigipea käis vaatamas 4. klassi poiste ja tüdrukute treeningut ning rääkis korvpallikooli juhiga noorte sportimisharjumuste kujundamisest, treenerite tööst ning treeningbaaside seisust Keilas ja Lääne-Harjumaal.

President tõi välja, et Keila Korvpallikool on hea eeskuju, kuidas kogukonnas haaratakse juba varases eas palju lapsi järjepidevalt liikuma. “Nii poistel kui ka tüdrukutel paistis trennis väga tore ja lõbus olevat, samuti olid nad kõik väga söekad minuga rääkima ja küsimusi küsima,” tõi riigipea välja.

Heina sõnul oli kõrge külalise visiit kooli jaoks suursündmus: “Meil on väga hea meel, et kooli tegemisi on märgatud ja et riigipea tunneb noortespordi arengu vastu personaalselt huvi. Presidendi visiit annab õpilastele, treeneritele ja juhtkonnale tubli annuse lisamotivatsiooni edaspidiseks.”

Kaljulaid rääkis ka lastega ja uuris, kui kaua nad korvpallitrennis juba käinud on ja milliste spordialadega neile veel meeldib tegeleda. Lapsed said riigipealt küsimusi küsida ja neid tuli väga palju. Näiteks tundsid lapsed huvi, kelleks president Kaljulaid lapsena tahtis saada, millega ta hakkab tegelema, kui enam riigipea ei ole, ja mis talle tema töö juures kõige enam meeldib. Samuti said lapsed teada, et riigipeale meeldib vaba aega sisustada õues liikumisega ning Keilas meeldivad talle suusa- ja rattarajad.

Keila Korvpallikool tegutseb 2010. aastast. Tegevuspiirkonnaks on Lääne-Harjumaa, peamine treeningkeskus asub Keila linnas, filiaalid veel Sauel, Vasalemmas ja Laulasmaal. Koolis treenib 460 last ja noort, neist 76% poisid ja 24% tüdrukud, vanuses 4-23 aastat. Neid juhendavad 11 treenerit.