Avaleht Sport Pirita majandusgümnaasiumi staadion sai uue kunstmuru
Pirita majandusgümnaasiumi staadion sai uue kunstmuru

Pirita majandusgümnaasiumi staadion sai uue kunstmuru

Pirita majandusgümnaasiumi staadioni kunstmurukatte vahetustööd on lõppenud, välja vahetati ka piirdeaiad.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul oli Pirita majandusgümnaasiumi staadioni murukate räbalas seisus ja vajas kiiret vahetamist. “Väljaku pind oli ebatasane ja ligi 15 aastat vana kunstmurukate amortiseerunud. Sellesse tekkinud augud oli väljaku kasutajatele ohtlikud ning seetõttu seal viimastel aastatel treeninguid enam läbi ei viidud. “Selle nädalaga said ulatuslikud tööd staadionil tehtud. Uus kunstmurukate on paigas ning välja vahetati ka staadioni lagunenud piirded. Koos murukatte vahetusega rajati selle alla uus aluskiht,” sõnas Liinat. Eeliseks loodusliku muru ees on kunstmuru puhul ennekõike pikk kasutusaeg ja vastupidavus.

Staadionil toimuvad Pirita majandusgümnaasium kehalise kasvatuse tunnid ja spordipäevad ning seal on aastaid käinud harjutamas SK FC Levadia Jalgpallikooli nooremad treeningrühmad.

FC Levadia tegevjuht ja endine Eesti jalgpallikoondise mängija Sergei Hohlov-Simson sõnas, et on Pirita majandusgümnaasiumi staadionil ka ise mänginud ning mäletab, kui staadioni murukate esimest korda kunstmurukatte vastu vahetati. Tema sõnul alustavad Levadia Jalgpallikooli nooremad rühmad staadionil kevadel taas treeninguid. “Pärast staadionile uue murukatte paigaldamist on jälle olemas kõik tingimused, et kevadsuvisel hooajal, alates märtsikuust saame seal uuesti treeningutega alustada,” rääkis Hohlov-Simson. Ta lisas, et uus murukate väljakule valiti selline, mis on mõeldud just laste treeninguteks. Kuna väljak ei ole täismõõtmetes vaid väiksem, sobib see harjutamiseks ja mängimiseks lastele, kes saavad jalgpalli mängida näiteks kaheksa kaheksa vastu.

Peale kunstmurukatte vahetati välja ka oma aja ära elanud metallist piirdeaiad.

Töid rahastas Tallinna linn ja tööd läksid maksma umbes 80 000 eurot. Töid tegi Unigrass OÜ.

Pirita majandusgümnaasiumi staadionil on 250 m tartaankattega ringrada, 110 m kuue rajaga sprindisirge, kuulitõukesektor, kaugushüppepaik ja kunstmurukattega jalgpalliväljak.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga