1. Avaleht
  2. Sport
  3. Otepääl toimub maailma esimene tõukekelgurogain
Otepääl toimub maailma esimene tõukekelgurogain

Otepääl toimub maailma esimene tõukekelgurogain

III Loodusturism.ee tõukekelkudel matkamaraton Otepää Pühajärvel
Foto: Timo Arbeiter

Loodusturism.ee matkakorraldus ja Otepää Jooksutuur kutsuvad maailma esimesele tõukekelgurogainile, mis toimub 18. märtsil algusega kell 12.

Tõukekelgurogaini ülesehitus on lihtne – kindlaksmääratud aja jooksul (2h) tuleb individuaalselt leida järvemaastikul olevaid kontrollpunkte, kogudes nende eest võimalikult palju punkte. Kontrollaja ületamist trahvitakse punktide mahaarvamisega. Erinevatel kontrollpunktidel on erinev „väärtus“. Kaugemal asuvad ja keerulisematel maastikuosadel paiknevad kontrollpunktid on suurema väärtusega. Kontrollpunktide läbimise järjekord on vaba ja iga osaleja otsustab ise, milliseid kontrollpunkte ja millises järjekorras läbida, planeerides omale jõukohase raja.

Loodusturism.ee matkakorraldus on võtnud kolmandat järjestikust hooaega rajada ja hooldada Otepää Pühajärve jääl Vabariigi pikimat, tervelt 10km kogu järve ulatuses kaldajoont kopeerivat jäärada. Avatud on ka varasemad 3km ja 6km tagasipöörded.

„Talvised olud kestavad ja lubavad Otepää Pühajärvel veel mitmeid uusi ja huvitavaid ideid teostada,“ märkis peakorraldaja Imre Arro. „Tõukekelgurogain sobib väga hästi seiklejahingega inimestele – kontrollpunkte võib läbida enda valitud tempos, nautides Pühajärve ilusat loodust ja vaba aega.“

Kolmele parimale mehele ja naisele auhinnaks medal.

Eesti Olümpia- ja Spordimuuseum jagab kõikidele osalejatele vouchereid, millega saab muuseumi külastada 30% soodustusega. Sangaste HELEN helbed jagab loosimängu hommikuputrusid. Teed pakub Carmolis. Häid roogasid pakub stardi ja finiši alas GMP Pühajärve restoran. Valgamaa suvise turismihooaja avab Otepää Jooksutuur. Valgamaa ja Lõuna-Eesti matkapartner on Loodusturism.ee

Head Uudised GoodNews