Avaleht Sport Mustamäelased saavad pärast jaanipühi avaliku staadioni
Mustamäelased saavad pärast jaanipühi avaliku staadioni

Mustamäelased saavad pärast jaanipühi avaliku staadioni

Sel nädalal algavad Mustamäel avaliku staadioni ehitustööd, Vilde teele rajatav uus staadion antakse plaanide kohaselt linnarahva kasutusse vahetult pärast jaanipäeva. Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi sõnul on pea miljoni eurose investeeringu näol tegemist suure sammuga edasi linnaosa avalike sportimisvõimaluste parendamisel.

„Spordisõbrad on juba ammu oodanud ja lootnud, et Mustamäel sellise rajatise kallale asutaks ning nüüd on uhiuus avalik staadion juba peaaegu käega katsuda,“ ütles Laats, „olen väga rahul, et projekteerijad on näinud ette väga mitmekülgse staadioni, mis hõlmab jooksuradasid, palliväljakuid, jõulinnakut ning veel mitmeid põnevaid lahendusi.“

„Vilde tee piirkond areneb jõudsalt ning muutub üha nägusamaks ja mustamäelaste jaoks mõnusamaks. Asukoht Kaja keskuse kõrval on märgiline, sest nii tekib siia terviklik kompleks kultuurile ja spordile, mis on mõeldud avalikuks kasutamiseks,“ rõhutas Lauri Laats.

Ehitushanke võitnud Kivipartner OÜ on varemgi staadione ehitanud. „Oleme palju ehitanud ja ei näe probleemi sellegi projekti puhul, töövõtted on selged. Alustame nüüd esimeste töödega, aga põhiline maht jääb siiski varakevadesse. Kas jaanipäeva järel juba jooksuringe saab teha, sõltub eeskätt ilmastikust. Tartaankatte paigaldus oleneb palju temperatuurist ja õhuniiskusest: kui saame selle tööga alustada mai keskel, jõuame staadioni jaanipäevaks valmis,“ ütles Kivipartner OÜ juhataja Rivo Kaju.

Mustamäele, Vilde tee 120 rajatava uue kaasaegse avaliku staadioni projekteeris Reio Avaste (Avaste Arhitektibüroo OÜ). Avalikuks kasutamiseks mõeldud valgustatud staadionil on kolm jooksurada, jalgpalli- ja korvpalliväljakud, kaugushüppekast, samuti muudetavate raskustega treeningseadmetega jõulinnak ning erinevaid võimlemisriistu. Lisaks on staadioni äärde planeeritud abihoone inventari hoidmiseks, valvuri ruumi, WC-de ja suviste riietusruumidega; istepingid, sillutatud plats koos betoonist lauatenniselaudadega, jalgrattaparkla, ümber staadioni puukoorekattega vabakujuline rada.

Ehitustööde lõpptähtaeg on 26. juuni 2021 ja lepinguline maksumus kokku 975 758 eurot.