1. Avaleht
  2. Sport
  3. Joel Juht Sahara Kõrbemaratonil
  4. Lisatud video ja fotod! Marathon des Siimusti tõi Jõgevale jooksma ligi 100 inimest
Lisatud video ja fotod! Marathon des Siimusti tõi Jõgevale jooksma ligi 100 inimest

Lisatud video ja fotod! Marathon des Siimusti tõi Jõgevale jooksma ligi 100 inimest

Pühapäeval toimus Jõgeval tervisejooks Marathon des Siimusti, kus ligi 100 inimest lõi kaasa Joel Juht’i viimasel treeningul enne ultramaratoni Sahara kõrbes. Jooks algas kell 9.30 Virtuse Spordihoone eest, kulges edasi Jõgeva kergematel teedel ning kulmineerus Siimusti metsaradadel, jõudes lõpuks välja ka Siimusti lastekodusse.

Kolme tunni jooksul vaheldus maastik pidevalt üles-alla ning pani proovile osalejate vastupanuvõime. Marathon des Siimusti näitel ei olnud tegemist tavapärase jooksumaratoniga, vaid 5+5 formaadis jooksuga, kus 5 minutit jooksu vaheldus 5 minuti kõnniga ning kus põhieesmärk oli tunda liikumisest rõõmu ja nautida kevade algust imeilusas looduses.

Marathon_des_Siimusti_24

Osalema tuli 95 jooksjat, kellest kõige vanem oli 49-aastane. Jooksjaid kosutati raja ääres ka sooja teega ning metsa keskel sai hetkeks peatuda ning janu kustutada.

Jooksul osalenud Birgit Käsperi sõnul oli rada hea eneseületus nii mõnelegi osalejale. “Rada ise oli paras katsumus, mudane, pehme ja libe. Jooksime 5 minutit ja kõndisime 5 minutit ning pidev pulsivahetus pani korralikult proovile. Meeleolu oli elev ja nii mõnigi jooksja ületas ennast mitmekordselt, joostes esimest korda nii pikka maad.” Teise osaleja Sandra Kattai sõnul läbis kogu maratoni hea sünergia inimeste vahel ning huvitav kogemus oli Siimusti lastekodu külastamine.

Marathon_des_Siimusti_47

Marathon des Siimusti oli ühtlasi Joel Juhti viimane treeningetapp enne maailma raskeimat ultramaratoni, mis leiab aset 7.-17. aprill Marokos Sahara kõrbeliivadel. Ultramaratonil osalemisega soovib Joel Juht toetada Siimusti Metsatarekese treeningplatsi rajamist.

VAATA VIDEOT!

VAATA GALERIID!

Head Uudised GoodNews