2. Sport
  3. Kadri Ehamäe võidutses Toila motokrossil
Kadri Ehamäe võidutses Toila motokrossil

Pühajõe krossirajal sõideti TOP 200 karikavõistluste eelviimane etapp.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva MX Openi A-klassi võitis KTM-il Vjatšeslav Golovkin (Venemaa), kes kogus Aleksei Vinogradoviga (KTM, Narva SK Energia) võrdselt 47 punkti. 3. koha sai Aron Lenzius (Husqvarna, Äksi 39 Team). EKV liidrina jätkab Toila etapi vahele jätnud Indrek Mägi (350 p). Vinogradov (272 p) tõusis teiseks.

Harrastajate B-klassis jagasid poodiumikohad sarja kolm esimest. Seekord võttis etapivõidu Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK). Teise koha sai Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Poodiumi madalaimale astmele tõusis Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC). Liidrina jätkab Luik (1885 p), teine on Laur (1865 p) ja kolmas Palatu (1863).

C-klassi parim oli teist etappi järjest Siim Ihats (KTM), kellele seekord järgnesid Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Janis Kaljas (Honda, Kohila Motospordi Klubi).

Jüri Saluste (Husqvarna, Red Moto Racing) võitis D-klassis, kus teiseks tuli Riho Unt (Honda, Pühajõe MK) ja kolmandaks teist etappi järjest Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi), kusjuures kõik kolm kogusid võrdse arvu punkte.

E-klassi arvestuses oli parim Erki Rannamees (KTM, Jõhvi MK). Teist etappi järjest oli teine Arles Orav (Suzuki, Sõmerpalu MK), kolmandaks tuli seekord aga Mallor Vildak (Kawasaki, Ida MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluval veteranide (40+) võistlusel võidutses Tarmo Jaasi-Tamm (KTM) Avo Ärmi (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ees.

50+ esikolmik oli sama, mis eelmisel etapil Räpinas, kus võidumees oli Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kellele järgnesid venelane Maksim Bublikov (Husqvarna) ja Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi).

Veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võitis kolm etappi vahele jätnud Kadri Ehamäe (Husqvarna, Red Moto Racing). Teise koha sai Loree Roots (Honda, Pärnu MC) ja kolmanda kolm viimast etappi võitnud Teele Raja (Honda, HRC Racing Team), kelle edu karikavõistlustel on juba nii suur, et esikoht kuulub talle.

A-klassi Eesti karikavõistlused jätkuvad juba teisipäeval Tihemetsas, kus harrastajatele toimub MX Hobi karikavõistluste etapp. TOP 200 sarja viimane etapp sõidetakse 21. septembril Maardu krossirajal, kus toimub ka Tõnu Lille mälestusvõistlus.