Avaleht Sport Jõeäär ja Uibokand võidutsesid Škoda Laagri 22. Rattamaratonil
Jõeäär ja Uibokand võidutsesid Škoda Laagri 22. Rattamaratonil

Jõeäär ja Uibokand võidutsesid Škoda Laagri 22. Rattamaratonil

Täna toimunud Škoda Laagri 22. Rattamaratoni 48 km põhisõidu võitsid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand. Koos lastesõitudega nautis võistlust ligi 800 ratturit.

Škoda Laagri 22. Rattamaratoni 48 km põhisõidu finišijoone ületas esimesena Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 01:48:45. Teisena Josten Vaidem (Fixus), kes sai kirja sama aja ning kolmandaks sõitis end Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 01:50:18.

Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

„Tunne on väga hea, tuli ikka siin sarjas ka lõpuks võit ära. Vahepeal olin tervisega hädas, kuid nüüd tundub, et tervis korras ja olen väga rahul. Emumäel jäime Josten Vaidemiga kahekesi ja seal kruttisime tempo üles ning saime kahekesi minema,“ kirjeldas tänast sõitu Jõeäär, kes plaanib ka kahest viimasest Bosch Eesti Maastikurattasarja maratonist osa võtta.

Naistest sõitis end esikohale Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:05:16, teiseks Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 02:05:29 ja kolmandaks Laura Lepasalu (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:05:31.

„Väga hea tunne oli võtta tänane võit ära. Kogu sõit oli selline kokku-lahku pundiga sõitmine ja eks see võit lõpu peale jäi. Tegemist oli rajal kogu aeg, eriti kuna rada oli uus ja ma polnud jõudnud seda enne läbi sõita,“ sõnas Uibokand.

17 km poolmaratoni võitsid Herlen Kajo (Kuusalu Rattaklubi) ajaga 00:47:40 ja Lauren Pohl ajaga 00:54:25. Lisaks toimusid ka lastesõidud.

Hetkel hoiab liidrikohta meestest Josten Vaidem (Fixus) 7494 punktiga ning naistest Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) 6942 punktiga. Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on hetkel Josten Vaidem.

  • Bosch Eesti Maastikurattasarja kuues etapp peetakse 20. augustil, mil toimub Kose 7 Järve rattamaraton.