Avaleht Sport Heiki Nabi: tasuta trenn lastele oleks tänuväärt
Heiki Nabi: tasuta trenn lastele oleks tänuväärt

Heiki Nabi: tasuta trenn lastele oleks tänuväärt

Heiki Nabi Foto allikas: maadlus.ee
Heiki Nabi
Foto allikas: maadlus.ee

„Paljud vaesematest peredest lapsed ei saagi praegu oma eeldusi välja arendada, sest nende vanematel pole lihtsalt raha,“ rääkis olümpiahõbe Heiki Nabi Pealinnale, toetades mõtet, et riik peaks kandma vähemalt ühel spordialal kooliõpilasele tasuta treeningu kulud.

Keskerakonna arvates peaks riik pakkuma igale lapsele vähemalt ühte tasuta trenni või huviringi. „See oleks väga tänuväärt asi,“ ütles Nabi Pealinnale. „Mina omal ajal sain ju tasuta trennis käia, samuti kõik minu eakaaslased, kes on jõudnud spordis tippu. Ma kardan, et paljud, eriti vaesematest peredest lapsed ei saagi praegu oma eeldusi välja arendada, sest nende vanematel pole lihtsalt raha, et last trenni panna. Ja mul on küll sellest tuline kahju. Kui palju toredaid sporditippe jääb meil selle tõttu sündimata, rääkimata sellest, et liigutamine ja spordiga tegelemine on noores eas väga kasulik, see annab igaühele eluks kaasa midagi väga vajalikku, annab kindla aluse, millele hiljem elus võib toetuda.“

Aasta tagasi avaldatud laste heaolu ülevaatest selgub, et ligikaudu iga kümnes Eesti laps jääb huvitegevusest kõrvale, sest perel ei ole selle jaoks raha. Ka keskmise sissetulekuga pered on sageli lapsele meelepärase trenni eest tasumisel hädas – vaid 16% lapsevanemaist saab lubada lastele nende enda soovitud huvitegevust. Keskerakond soovib, et keegi ei jääks raha tõttu huviharidusest kõrvale ning on käinud välja mõtte, et igale lapsele võiks olla tagatud üks meelepärane tasuta huviring.

Loe pikemalt pealinna portaalist.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga