Avaleht Sport GOODNEWS KATSETAB I Bodypump: kardio- ja jõutreening koos
GOODNEWS KATSETAB I Bodypump: kardio- ja jõutreening koos

GOODNEWS KATSETAB I Bodypump: kardio- ja jõutreening koos

Bodypump on kardio- ja jõutreening ühes, kus kasutatakse raskusena kangi ja kettaid. Treening annab tugeva üldfüüsilise koormuse ja aitab kiiresti saavutada saledama ja tugevama keha.

„Ma ei uskunud, et see trenn raske üldse olla saab, aga möödus 10 minutit, kui juba tundsin, et uskumatult raske on,” ütleb Reval-Spordi trenni külastanud 25-aastane Erlis. „Kuid terve see trenn oli äge, treener muidugi ka.”

Bodypump sobib kõigile vaatamata eale ja varasemale treeningtasemele. Trenni alguses vaatas Erlis, et enamik on naised ja ilmselt on trenn liiga kerge. Treener mainis alguses ka talle, et kui liiga raske tundub, siis võtaks raskusi vähemaks. Läks mööda 15 minutit, kui Erlis oli läbimärg ja jaks peaaegu otsas. Alguses kopeeris ta treenerit raskustega, kuid lõpupoole teadvustas, et ei saa endale liiga teha ja võttiski raskusi vähemaks.

„Treener oli treenijate ees, mikrofon pea küljes, ja näitas kõik harjutusi ette. Hoidis silma peal, et kõik teeksid harjutusi õigesti ja efektiivselt. Kui keegi tegigi valesti, siis treener õpetas ja näitas ette, kuidas oleks õigem teha, nii et sellest harjutusest maksimaalselt kasu oleks. Saal oli peegleid täis. See andis võimaluse kehaasendit jälgida, et kõik õige oleks,” sõnab Erlis.

Bodypump koosneb teaduslikult tõestatud liigutustest, mis aitavad treenida kõiki suuremaid lihasgruppe. Treeningute läbiviimisel kasutatakse Les Millsi meetodit, mis tähendab kolme kuu jooksul samu harjutusi ja muusikat olenemata klubist, treenerist, linnast või isegi riigist. Treeningud on kestusega 55 või 60 minutit.

„Kõik lihasgrupid treenisime läbi: jalalihased, õlg, selg, biitseps, triitseps, kõhulihased. Treeningu lõpus venitati vastavad lihasgrupid ka läbi,” räägib Erlis.

Bodypump’i teaduslikult tõestatud efektiivsuse taga peitub harjutuste kordustearv. Trennis tehakse madalate raskustega harjutusi mitmeid kordi läbi, mis aitab kõige paremini kurnata lihast. See omakorda annab sitked ja vormitud lihased. Tänu bodypump’ile muutuvad lihased tugevamaks ning kõõlused, sidekude ja luustik vastupidavamaks. Lisaks aitab treening kulutada suurel hulgal kaloreid.

Treeneri positiivne olek ja naerul nägu erutas treenijaid terve trenni vältel. „Hästi energiline, positiivne inimene. Tänu sellele positiivsusele võib-olla oligi kogu aeg selline tunne, et ei anna alla. Kasvõi hambad ristis, aga jõuad trenni lõpuni teha,” räägib Erlis.

„Kõige huvitavam oli see, et kui trenn sai läbi ja varustust tagasi viisime kohale, siis kogunes juba järgmine grupp. Sel hetkel, kui hakkasin saalist ära minema, oli juba muusika peal ja uus trenn alanud. Sama treener, sama positiivselt, nägu naerul ja järgmine trenn algaski,” imetleb Erlis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga