Avaleht Sport GOODNEWS KATSETAB I Body balance sobib kõigile vaatamata eale ja füüsilisele ettevalmistusele
GOODNEWS KATSETAB I Body balance sobib kõigile vaatamata eale ja füüsilisele ettevalmistusele

GOODNEWS KATSETAB I Body balance sobib kõigile vaatamata eale ja füüsilisele ettevalmistusele

Mõnus muusika ja erinevad harjutused on teinud body balance’ist liikumisviisi, mis sobib nii alustajale kui ka edasijõudnule, nii vanematele kui ka noorematele treenijatele.

Treeningus tehakse rahuliku muusika saatel harjutusi ja venitusi. Treeningute läbiviimisel kasutatakse Les Millsi meetodit, mis tähendab kolme kuu jooksul samu harjutusi ja muusikat olenemata klubist, treenerist, linnast või isegi riigist.

Tund annab mõnusa koormuse, lisaks tugevdab lihaseid, parandab liikumiskvaliteeti ja rühti. Puudu ei jää ka hea enesetunne.

Kui GoodNewsi reporter Erlis Reval-Spordi trenni jõudis, ootasid teda ees muidugi jälle ainult naised. Kui aga Erlis mõtles, et äkki see on naistele mõeldud trenn ja ehk jääb talle lihtsaks, sai varsti selgeks, et nii see pole.

Muusika läks tööle, treener kontrollis mikrofoni ja juba võiski trenn alata. Üks esimesi harjutusi oli lihtne sirutamine kõrgele ja seejärel põlvedest natuke kõveraks ja käte põranda poole rippu laskmine kontrollitud hingamise saatel. „Esimene mõte oli, et natuke naljakas,” tunnistas Erlis. Läks kuskil 15 minutit ja mõned harjutused edasi, kui ta tundis, et keha hakkas higistama ja läks juba raskeks. Harjutused iseenesest tundusid lihtsad, kuid neid teha oli üpris raske.

„Siis tulid erinevad „sõdalase“ harjutused. Sel hetkel mõtlesin, et mida ma seal jõusaalis üldse teinud olen,” ütles Erlis, kes on käinud ligikaudu aasta jõusaalis. Seejärel erinevad venitused, kõhulihasteharjutused, ühel jalal seismine, samal ajal tasakaalu hoides ja ette kallutades… Läks raskeks, kuid treener tihti lohutas, et kaks kordust veel, siis oli natuke lihtsam vastu pidada. Treener oli alati toeks ja kui oligi kellelgi harjutus liiga raske, siis ta juhendas, kuidas natuke lihtsamalt teha.

Sel hetkel, kui lihased olid juba suhteliselt väsinud, ütles treener: „Nii, nüüd kõik pikali ja võite ka midagi sooja peale võtta.” Mõned võtsid tekid peale, Erlis viskas lihtsalt mugavalt pikali. Tuled läksid kustu ja seejärel sai ta aru, mida tähendab saaliuksel kiri „Body & mind”: algas meditatsioon. Treeneri rahulik mõnus hääl juhendas, kuidas hingata ja kuidas pea tühjaks saada teistest mõtetest ja keskenduda. Ütles veel, et kui keegi magama jääb, siis muretsemiseks pole põhjust, ajab üles.

„Treener oli nagu jooga-, pilatese-, tai-chi-, kung fu– ja meditatsiooniõpetaja kõik ühes. Tegelikult vist ongi. Kui meesterahvas mõtleb, et see trenn on ainult naistele, siis kinnitan, et nii see pole. Trenn sobib kindlasti kõigile ja soovitan ka meestel sinna minna,” lõpetab Erlis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga