Avaleht Sport Eestlaste loodud trennirakendus SCULT.app lahendab treenerite ja instruktorite palgaküsimuse
Eestlaste loodud trennirakendus SCULT.app lahendab treenerite ja instruktorite palgaküsimuse

Eestlaste loodud trennirakendus SCULT.app lahendab treenerite ja instruktorite palgaküsimuse

Rahvusvaheline trennirakendus SCULT.app astub avalikkuse ette neljapäeval, 5. oktoobril, kui toimub meeleolukas avasündmus Tammsaare pargi Uue turu platsil alates kl 17.45 kuni 20.00. Lisainfo ürituse kohta leitav siit!

Avaürituse raames korraldatakse neli erinevat tasuta treeningut, millele saab registreeruda SCULT.app’i kaudu:

  • Kirke Härma-Tamme – Keharaskustega ringtreening
  • Jaak Juske – Tervislik Giidituur Tallinna vanalinnas
  • Roman Fosti – Sörkjooks ümber Tallinna vanalinna
  • Rasmus Metsamaa – Discgolfi lähimängu ABC

SCULT.app keskkonna näol on tegemist eestlaste loodud innovatiivse digitaalse tasuta lahendusega, mis viib kokku liikumisharrastajad ja spordiinstruktorid vabalt valitud spordialal, tasemel ning asukohas.

SCULT.app trenniplatvormi tegevjuhi Ott Pärna sõnul pakub platvorm lahendust kahele olulisele ühiskondlikule probleemile. Ühelt poolt lihtsustub äpp harrastajatel ligipääsu treeningu alastele teadmistele ja treeninggruppidele. Teiselt poolt võimaldab SCULT.app platvorm nii praegustel treeneritel ja instruktoritel kui ka sportlastel ning aktiivsetel harrastajatel oma teadmisi paindlikult jagada, teenides selliselt lisatulu. Ühiskonnas on üsna palju spordi- ja liikumisharrastuse taustaga inimesi, kes võiks ja tahaks oma teadmisi jagada ning seeläbi ka sissetulekut teenida, järgides n-ö Dual Career põhimõtet. Siiski on tänases olukorras selle saavutamine keeruline. Uus SCULT.app platvorm annab nüüd neile võimaluse seda teha, nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

“Kahjuks ligi 2/3 meie elanikkonnast ei liigu piisavalt ning paljud neist ei hakka seda ka tegema ilma sõprade toetuse või vajaliku juhendamiseta,” sõnas Pärna. Ta lisab, et “isegi need, kes hetkel regulaarselt liiguvad, ei pruugi olla kunagi olnud spordiklubi liikmed ega saanud personaalset treeneri tuge.”

Trenniplatvorm koosneb kahest rakendusest:

SCULT Client äpp on mõeldud liikumis- ja spordisõpradele, et leida ja liituda juhendatud treeningute või treeninggruppidega erinevatel spordialadel, tasemetel, asukohtades ja aegadel, ning nende teenuste eest mugavalt tasuda. Platvormilt leiab nii tasuta kui tasulisi treeninguid.

  • SCULT Partner äpp on loodud treeneritele, matkakorraldajatele, giididele ja liikumisharrastuse instruktoritele, et luua treeninguid, leida kliente, moodustada treeninggruppe ja teenida lisatulu vabalt valitud ajal, kohas ning spordialal. Mõlemad rakendused on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele.