Avaleht Sport Eesti vutipoisid ja -tüdrukud lõpetasid turniirid võidukalt
Eesti vutipoisid ja -tüdrukud lõpetasid turniirid võidukalt

Eesti vutipoisid ja -tüdrukud lõpetasid turniirid võidukalt

Eesti meeste noortekoondis alistas Vanuatul lõppenud sõprusturniiril 3. koha mängus Uus-Kaledoonia 1:0.

Joonas Luts lõi karistuslöögist 5. lisaminutil kohtumise ainsa värava.

Kuue meeskonna osavõtul toimunud turniiri võitis India, kes alistas finaalis 3:0 Tahiti. Mäng 5.-6. kohale lõppes normaalaja 0:0 tulemuse järel penaltiseerias Vanuatu võiduga, kes alistas Paapua Uus-Guinea.

Neidude U15 koondis alistas täna Balti turniiri viimases kohtumises Leedu (pildil) eakaaslased 6:2 ja saavutas täiseduga turniiril esikoha.

Eesti pani paremuse maksma juba avapoolajal, kui vastastele löödi lausa viis väravat. Kübaratriki sai kirja Anu Paluoja, ühe tabamuse lisasid Jaanika Volkov ja Helina Tarkmeel. Teisel kolmveerandtunnil suutis Eesti veel korra võrku sahistada, kui täpne oli Mia-Lisette Sarapik. Leedu sai väravad kirja esimesel poolajal.

Eesti teenis 9 punktiga turniiril esikoha. 2. kohale mängis end 6 punktiga Läti ja tänu väravatevahele 3. kohale punktiga Fääri saared. Leedu kaotas Lätile 0:2 ja viigistas Fääri saartega 2:2.

„Tegime viimaseks kohtumiseks palju vahetusi ja mänguaega said ka paljud tüdrukud, kes siiamaani pole võib olla nii palju kokku mänginud. Sellepärast oli eriti hea meel, et suutsime esimesel poolajal viis väravat lüüa. Enne kohtumist olime teinud eeltööd ja teadsime, millistes kohtades Leedu kaitseliin haavatav on ja kus ruumi võib tekkida. Vastane ei olnud kõige paremini organiseeritud ja meie mängijad tundsid hästi ära momendid, millal pressingut teha ja millal rünnata,” võttis peatreener Kätlin Hein viimase mängu kokku.

„Mängijate tahe ja motivatsioon oli terve turniiri jooksul kõrge. Oli näha, et tahetakse õppida ja areneda. Oleme terve aasta selle vanuseklassiga palju tööd teinud. Mängijatering, kelle seast valik on tehtud, on olnud suur. Need, kes on lõpuks koosseisu mahtunud, on kohta ka igati väärinud,” rääkis peatreener sellest, mis koondisele tervikuna edu tõi.