Avaleht Sport Eesti sai jääpurjetamise EM-il pronksi
Eesti sai jääpurjetamise EM-il pronksi

Eesti sai jääpurjetamise EM-il pronksi

Vello Jürjo ja Andres Laul võitsid Monotüüp XV klassi EM-il pronksi.

Kahemehe jääpurjekaklassi Monotüüp XV Euroopa meistrivõistlustel sai meie meeskond Vello Jürjo – Andres Laul suurepärase 3. koha.

Esialgse plaani kohaselt Saaremaal toimuma pidanud, kuid siit jääpurjetamiseks sobilike tingimuste puudumise tõttu Poola üle viidud Euroopa meistrivõistlused peeti maha möödunud nädalal Niegocini järvel väga soodsates ilma- ja jääoludes.

EM-i kaheksast võistlussõidust said Vello Jürjo ja Andres Laul ühes võidu ning veel neli õnnestus lõpetada kolmandana finišisse kihutades. Tubli seeria andis võistkonnale kokkuvõttes 26 tiimi hulgas pronksmedalite väärilise tulemuse.

Ülejäänud Eesti meeskondadest mahtusid esikümnesse veel Ants Haavel ja Marko Pomerants 7. ning Veljo Heinmets ja Andrias Sillaste 10. kohaga. Juhan Kolk ja Andres Haavel said 13., Ott Kolk ja Rando Kesküla 15., Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 17., Priit Saarlaid ja Taavi Välisson 18. ning Kaarel Trei ja Peeter Heinmaa 20. koha.

Euroopa meistriteks tulid tänavu rootslased Bernhard Rost ja Tore Lewander ning hõbedale sõitsid end venelased Vadim Bikler ja Alex Vostronosov.

Samas võistluspaigas paralleelselt peetud Balti karikavõistlustel osutusid kolme võistlussõidu kokkuvõttes eestlastest parimateks 5. koha saanud Veljo Heinmets ja Andrias Sillaste. Juhan Kolk ja Andres Haavel tulid 8ndaks, Ott Kolk ja Rando Kesküla 10ndaks, Ants Haavel ja Marko Pomerants 11ndaks, Vello Jürjo ja Andres Laul 13ndaks, Kaarel Trei ja Peeter Heinmaa 16ndaks, Priit Saarlaid ja Taavi Välisson 19ndaks ning Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 23ndaks. Balti Karika võitsid 26 meeskonna konkurentsis venelased Igor Bolshakov ja Gennady Malyshev rootslaste Bernhard Rosti ja Tore Lewanderi ning venelaste Vadim Bikleri ja Alex Vostronosovi ees.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga