Avaleht Sport Avanevad meistriliigade ja liikumisharrastuse ürituste kriisiabimeetmed
Avanevad meistriliigade ja liikumisharrastuse ürituste kriisiabimeetmed

Avanevad meistriliigade ja liikumisharrastuse ürituste kriisiabimeetmed

Homme, 11. juunist avanevad mesitriliigade jätkusuutlikkuse täiendav toetus ja liikumisharrastuste ürituste jätkusuutlikkuse toetusmeede. Mõlema toetuse eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju.

Alates 11. juunist kuni 17. juunini on avatud taotlusvoor meistriliigade jätkusuutlikkuse täiendavaks toetamiseks, mille kogumaht on seekord 100 000 eurot. Toetus on mõeldud võistkondlike sportmängude täiskasvanute Eesti meistriliigade spordiklubidele. Kompenseeritakse spordiklubide põhitegevusega seotud kulusid, mille katmiseks planeeritud tulud on valitsuse kehtestatud piirangute tõttu perioodil 26. aprillist kuni 3. juunini pealtvaatajateta toimunud võistluste tõttu oluliselt vähenenud. Meistriliigade jätkusuutlikkuse toetamiseks avatud vooru kohta saab lisainfot siit.

Liikumisharrastuste ürituste taotlusvooru eesmärk on koroonaviiruse levikuga seotud möödapääsmatute kulude kompenseerimine suurematele üleriigilise tähtsusega traditsioonilisi liikumisüritusi korraldavatele spordiühendustele, et tagada nende jätkusuutlikkus piirangute lõppemisel. Taotlusvooru kogu aasta eelarvemaht on 455 000 eurot ja plaanis on avada kaks vooru. Neist esimene on avatud 11. juunist kuni 25. juunini, mille rahaline maht on vähemalt 155 000 eurot. Teine voor on plaanis avada sügisel pärast hooaja lõppu. Liikumisharrastuse ürituste korraldajatele mõeldud toetuse kohta saab lisainfot Kultuuriministeeriumi kriisiabi lehelt.