1. Avaleht
  2. Sport
  3. Anett Kontaveidist valmib dokumentaalfilm
Anett Kontaveidist valmib dokumentaalfilm

Anett Kontaveidist valmib dokumentaalfilm

Režissöör Kaupo Kruusiauk teeb dokumentaalfilmi äsja tipptennisest loobunud Anett Kontaveidist, jälgides lähedalt ühe teekonna lõppu ja uue algust.

Filmi „Anett” ettevalmistus algas juba selle aasta alguses ehk ajal, mil Anett Kontaveit andis veel tuliseid lahinguid tenniseplatsil, ent temas küpses otsus tennisega lõpparve teha. „Oleme Eesti üht armastatumat sportlast jälginud suurvõistlustel, aga näinud ka rutiini ja üksindust, mis sellise eluga kaasneb,” sõnas režissöör Kaupo Kruusiauk. „See on unikaalne võimalus jälgida lähedalt tennisemaailma absoluutset tippu ning elada kaasa sellele, milliseks kujuneb Aneti elu nüüd, kui keskkond tema ümber muutub.”

Arvestades, et Anett Kontaveit on tänaseks oma karjääri profisportlasena lõpetanud, tänab filmi meeskond Anetti ja tema lähikonda, kelle abi filmi sünniks ja tippturniiridel filmimiseks on olnud hindamatu. „Suur tänu Tarmo Sumbergile, kes on olnud Aneti pikaaegne mänedžer ja toetaja, ning suur tänu Aneti emale ja esimesele treenerile Ülle Milkile. Palju tuge on olnud ka Aneti viimasest treenerist Torben Beltzist ning agendist Jonathan Dasnieres de Veigyst,” sõnas Kaupo Kruusiauk.

Film Anett Kontaveidist peaks kinodesse jõudma 2024. aasta sügisel. Selle režissöör ja produtsent on Kaupo Kruusiauk, operaator Aivo Rannik („Aasta täis draamat”, 2019). Filmi toodab Flo Film, tegevprodutsent on Katre Ratassepp.

Dokumentaalfilm „Anett” sai Eesti Filmi Instituudist esmalt selle aasta alguses arendustoetust ning eile avalikustatud otsuse kohaselt ka tootmistoetust. Filmi arendusele on õla alla pannud ka Eesti Kultuurkapital ja eratoetajad.

Kaupo Kruusiaugu eelmine dokumentaalfilm „Machina Faust” portreteeris andekat muusikut ja heliloojat Maria Fausti. Film valiti Eesti filmiajakirjanike ühingu poolt 2022. aasta parimaks Eesti filmiks (Neitsi Maali) ning EFTA 2023. aasta galal pärjati see parimaks Eesti dokumentaalfilmiks. Varem on Kaupo Kruusiauk teinud muuhulgas dokumentaalfilme näitlejast ja muusikust Peeter Volkonskist („Viimane vürst”, 2018) ja maletaja Jaan Ehlvestist („Mängija”, 2008).

  • Tennis on üks maailma armastatumaid spordialasid ning Anett Kontaveidi teekonnale tennisemaailma tippu on kaasa elanud väga paljud eestlased. Ta on tõestanud, et sihikindla töö ja pühendunud tugivõrgustiku toel võib saavutada mistahes eesmärke. Vähem näevad põnevil kaasaelajad aga seda, mis on sellise karjääri taga.
Head Uudised GoodNews