1. Avaleht
  2. Sport
  3. 24. Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Ermits ja Mannima
24. Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Ermits ja Mannima

24. Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Ermits ja Mannima

Pühapäeval toimunud Estoloppeti sarja viimase etapi, 24. Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Kalev Ermits ja Tatjana Mannima, kes tulid ka selle hooaja Estoloppeti sarja võitjateks.

Pariisi puhkekülas toimunud 24. Tamsalu-Neeruti maratoni võidu haaras endale täna Kalev Ermits (Areal Team) ajaga 02:00:48, teiseks tuli Oleksandr Lisogor ajaga 02:00:58 ja kolmandaks Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 02:07:22.

Foto: Adam Illingworth

„Raskelt tulnud võit, kõva tööpäev oli ikka, aga olen rahul. Täna oli väga hea tase kohal ning kohe alguses läks korralik andmine peale,“ sõnas Ermits, kes tuli ka Estoloppeti sarja selle hooaja üldvõitjaks. „Tegin kõik kuus etappi kenasti kaasa, isegi klassikalised sõidud, mis olid mulle kohati päris rasked. Aga väga vahva oli, nägi uusi Eesti kohti ja väga lahedaid erinevaid sõite oli nii lumesajus kui ka päikese käes nagu täna, väga vinge hooaeg on olnud,“ kiitis Ermits.

Naistest ületas esimesena finišijoone Tatjana Mannima (Suusasemud I) 02:13:27, teiseks tuli Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 02:20:03 ja kolmandaks Eva-Maris Saar (Kf Suusaklubi) ajaga 02:31:22.

Foto: Adam Illingworth

„Ilm oli tõesti väga hea. Teise-kolmanda ringi peal läks rada ikka natuke pehmemaks, aga suusaolud olid kõigile ju samasugused. Kohe alguses sain teistega vahe sisse ja eks jään nüüd ootama, kes sarja koondvõitjaks tuli naistest“, lausus Mannima.

14 km lühidistantsi võitsid Jonathan Juudas (Team Tallinn Biathlon) ajaga 00:44:28 ja Anett Liisa Parts (Tamsalu Ao Suusaklubi) ajaga 00:53:23. Lisaks toimusid ka lastesõidud.

Selle hooaja meeste koondvõitja oli Kalev Ermits, naistel Tatjana Mannima ning võistkondadel Suusasemud I.

24. Tamsalu-Neeruti suusamaratoni peakorraldaja Vahur Leemetsa sõnul võib maratoniga igati rahule jääda. „Saime täna mõnusalt päikselise suusailma ning kui veebruaris pidime oma maratoni lumepuuduse tõttu edasi lükkama, siis täna oli lund kenasti. Rahulolu peegeldus ka suusatajate nägudelt,“ rõõmustas Leemets.

Estoloppeti sarja peakorraldaja Aare Eiche sõnul võib tänavusega hooajaga igati rahule jääda. „Taas kord sai korraldatud üks edukas hooaeg ning oleme rõõmsad, et saime maratonidega suusasõpradele rõõmu ja väljakutseid pakkuda. Suured tänud kõikide etappide peakorraldajatele, korraldusmeeskondadele, vabatahtlikele, sponsoritele ning kõigile, kes olid meile maratonide korraldamisel toeks ja abiks,“ tänas Eiche.

Head Uudised GoodNews