Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvis tosin sporditegelast
Eile Tallinnas Olümpia hotellis kogunenud Eesti Olümpiakomitee 49. täiskogu kinnitas EOK 2023. aasta majandusaasta aruande eelarve mahuga 14,9 miljonit eurot. Lisaks anti üle EOK teenetemärgid.
Kultuuriminister Heidy Purga sõnul on seljataga töine aasta, mille jooksul tähistati nii EOK 100. juubeliaastat kui eestimaalasi liikuma kutsuvat Liikumisaastat. „Eesti Olümpiakomitee roll meie spordivaldkonna eestvedamisel on märkimisväärne. Spordialaliitudele ja EOK-le on saavutusspordi edendamiseks ette nähtud 13,7 miljonit eurot. Selleks et Eesti sportlased saaksid jätkuvalt võistelda ülemaailmses konkurentsis kõrgete kohtade nimel ning pakkuda Eesti elanikele võidurõõmu, oleks vaja järgnevatel aastatel järk-järgult suurendada Team Estonia toetusi. Teame samas, et see kõik sõltub riigi rahalistest võimalustest,“ ütles Purga
Selleks et Eesti sportlased saaksid jätkuvalt võistelda ülemaailmses konkurentsis kõrgete kohtade nimel ning pakkuda Eesti elanikele võidurõõmu, oleks vaja järgnevatel aastatel järk-järgult suurendada Team Estonia toetusi.
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa loodab, et raha spordijuhtimisel ei jää vähemaks, vaid tuleb pigem juurde. „Mina ettevõtjana seisan selle eest, et kuigi kokkuhoul on koht olemas, peab põhisuund olema efektiivsusel ja tulude suurenemisel. Olen tänulik kõigile spordijuhtimisega tegelevatele inimestele, kes on viimasel ajal andnud mulle väga palju head tagasisidet ja kes teevad oma tööd paljuski vabast ajast, ent suure pühendumusega. Aitäh teile!“ ütles Sõõrumaa.
Olen tänulik kõigile spordijuhtimisega tegelevatele inimestele, kes on viimasel ajal andnud mulle väga palju head tagasisidet ja kes teevad oma tööd paljuski vabast ajast, ent suure pühendumusega.
Täiskogul anti üle teenetemärgid tosinale sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.
EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:
- Ants Veetõusme – kauaaegne vehklemis- ja üliõpilasspordi eestvedaja
- Hannes Hermaküla – liikumisharrastuse edendaja
- Indrek Kelk – kauaaegne klubi „Tartu Maraton“ eestvedaja
- Jüri Käo – kauaaegne spordi suurtoetaja
- Karol Paas – võrkpalli eestvedaja
- Mihhail Kõlvart – kauaaegne alaliidu juht ning Tallinna abi- ja linnapea
- Mihkel Mardna – spordimeditsiini eestvedaja
- Olavi Sikka – kauaaegne Kadrioru staadioni juht
- Ragnar Klavan – endine jalgpallur ja klubieestvedaja
- Tanel Kangert – endine jalgrattur
- Tarmo Tiisler – spordiajakirjanik
- Tiina Pallas – kauaaegne triatloniliidu peasekretär
Teenetemärgi pälvinud spordiajakirjanik Tarmo Tiisler sõnas, et Eesti Olümpiakomitee tunnustus läheb talle väga korda. „Olümpiaraamatute najal kasvanud inimesena läheb see mulle eriti hinge. Olen väga tänulik nendele inimestele, kes on olnud need aastad minu ümber. Eriti tahaksin ma tänada kaht kõige tähtsamat õpetajat sellel teel – Tiit Karuksit ja Erik Lillot,“ ütles Tiisler.
14 aastat välisklubides sõitnud rattur Tanel Kangert pidas tunnustust ootamatuks „Väärikas seltskonnas on alati väga meeldiv olla . Olin sellest seltskonnast ainuke, kes sai selle avansiga, teistel oli see ikka teenete eest. Mulle oli see koputus südamele, et hakka nüüd suuri asju tegema, ka spordiväliselt,“ ütles Kangert.
EOK annab teenetemärke välja alates 2006. aastast.