Selgusid Eesti Terviseradade liikumiskampaania võitjad
Sihtasutuse Eesti Terviserajad eestvedamisel toimunud liikumiskampaania „Terves kehas terve vaib“ parimateks osutusid Audentese Erakool, Toila Gümnaasium ja Laagna Gümnaasium – võitjatele kingitakse iseteeninduslik rattaremondipunkt.
Veebruaris alanud kampaania jooksul paluti koolidel korraldada mõni ainetund terviseradadel ning saata toimunust fotosid või videod. Kokku esitati konkursile ligi 100 võistlustööd üle Eesti, mille seast valis žürii parimad. Sihtasutuse juhataja Alo Lõokese sõnul näitavad saabunud videod ja fotod, et lapsed ja noored naudivad õuetunde, isegi kui alguses võib nende veenmine aega võtta. “Paljudest osalenud koolidest käis terviseradadel rohkem kui vaid üks klass – Audentese erakoolist korraldas radadel välitunde lausa 7 klassi -, ning prooviti mitmeid alasid nagu suusatamine, kelgutamine, jooksmine, rattasõit, tuubitamine, uisutamine, nägu samal ajal naerul.”
“Laste ja noorte jaoks on nii vanemate aga ka eakaaslaste eeskuju väga oluline. Loodame, et kevadised ilmad ja valged õhtud meelitavad nii lapsi kui ka noori ja täiskasvanuid igapäevaselt rohkem liikuma – kõndima jalgsi tööle ja kooli, tegema päeva lõpus tiiru kodulähedasel terviserajal ja minema koos perega nädalavahetusel pikemale matka- või rattatiirule,” loodab Lõoke. “Noorena väljakujunenud harjumus liikuda ja tervisesporti teha mõjutab oluliselt elukvaliteeti ka aastaid hiljem.”
Liikumiskampaania võitnud koolide juurde paigaldatakse veel sel kevadel kingituseks rattaremondipunkt. Remondipunktis on kõik vajalik ratta hoolduseks – universaalse pumbaotsikuga pump koos manomeetriga, erisugused võtmed, võtmekomplektid, kruvikeerajad ja kummiheeblid ratta korrastamiseks.
Lisaks peaauhindadele otsustas žürii anda silmapaistavatele osalejatele välja ka viis eriauhinda ehk siseterviseradade jutumullide komplektid. Eriauhinnad pälvivad Lüllemäe Põhikool, Tallinna Reaalkool, Pirita Majandusgümnaasium, Rakvere Gümnaasium ja Illuka Kool.
Uuringud näitavad, et pea kolmveerand Eesti lastest ei liigu piisavalt ning iga neljas 1. klassi ja iga kolmas 3. klassi laps on ülekaaluline. Nii rahvusvahelised terviseorganisatsioonid kui ka siinsed spetsialistid soovitatavalt noortel mõõdukalt liikuda vähemalt 60 minutit päevas.