Treener Kaido Leesmann annab nõu, kuidas alustada trenniga
Otsus alustada trenni on esimene samm, et saavutada oma eesmärke. Küll aga paljud alustavad trenniga, kuid annavad õige pea alla. Jõutõstja ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann annab nõu, kuidas alustada trenniga nii, et see oleks jätkusuutlik ja tooks tulemusi.
Ära sea liiga suuri eesmärke
Leesmann tõdeb, et tihti ebaõnnestutakse, sest seatakse endale kohe ebareaalselt kõrged eesmärgid – näiteks võtta kahe kuuga 10-15 kg alla. See on kindlasti tehtav, aga periood selle saavutamiseks on ekstreemselt lühike. Viga on seegi, kui hakatakse kohe mitu korda nädalas treenima – tempo võib lihtsalt olla liiga kiire.
“Nii nagu me ei võta kaalus kiiresti suuri numbreid juurde, ei saa neid ka kiiresti kaotada,” toob ta võrdluse.
Nii nagu me ei võta kaalus kiiresti suuri numbreid juurde, ei saa neid ka kiiresti kaotada.
Kui tihti võiks algaja trenni teha, on keeruline küsimus. Leesmann nendib, et see sõltub kindlasti vanusest, üldisest treenitusest ja ka eesmärkidest. Kaks korda nädalas on parem kui üks kord nädalas, kuid üle kolme korra nädalas treenida ta esialgu ei soovitaks. Isegi siis, kui tahe on suur. Just sellepärast, et see plaan oleks jätkusuutlik ka kuude pärast. Hiljem saab alati treeningpäevi lisada.
Pöördu julgelt treeneri poole
Kui puudub kogemus ja soovid jõusaali minna, soovitab Leesmann jällegi julgelt treeneri poole pöörduda. Treener teeb selgeks treeningu põhialused, aitab treeningkava kokku panna ning vaatab et kõik harjutused oleksid tehniliselt õigesti sooritatud.
“See hoiab kokkuvõttes palju aega ja energiat kokku. Ei pea tingimata pool aastat treeneriga koos treenima, sest mingi vilumus tekib üsna kiiresti. Aga oluline oleks, et see vundament oleks õigesti laotud,” soovitab ta.
Ei pea tingimata pool aastat treeneriga koos treenima, sest mingi vilumus tekib üsna kiiresti. Aga oluline oleks, et see vundament oleks õigesti laotud.
Tasub mõelda juba eos ka oma toitumise ja taastumise peale
Teadupärast annavad soovitud tulemuse kolm T-d: treenimine, toitumine, taastumine.
Kui ainult treeningud on paigas, aga näiteks toitumine täiesti paigast ära, siis võib tulemus valmistada pettumuse. Seega soovitab Leesmann sellele kohe alguses tähelepanu pöörata.