Avaleht Sport Võrumaa talveralli toimub nii nagu planeeritud
Võrumaa talveralli toimub nii nagu planeeritud

Võrumaa talveralli toimub nii nagu planeeritud

Foto: Indrek Allik
Foto: Indrek Allik

Sellel pühapäeval sõidetakse EAL Eesti autoralli meistrivõistluste esimene etapp Võrumaa talveralli. Kuna ilmaolud on olnud kohati väga kevadised ja mitmed selleks nädalavahetuseks planeeritud spordisündmused eesotsas Tartu Maratoniga olid sunnitud teatama sündmuse ärajätmisest või edasi lükkamisest, siis jälgisid Võrumaa talveralli korraldajad nii katsete olukorda kui ilmaprognoosi. Saadud info kohaselt, mis lubab nädalavahetuseks ka lund ja öiseid külmakraade võeti kerge südamega vastu otsus, et Võrumaa talveralli toimub planeeritud ajal ja pikkuses. Võrumaa talveralli start antakse 16. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnas
asuvalt poodiumilt, kus sama päeva õhtul kell 18.40 ka ralli finišipoodium. Lisaks kiiretele N4 klassi neljaveolistele masinatele näeb Võrus ka R5 klassi masinaid, millega sõidetakse autoralli MM-sarjas WRC2 arvestuses.

Esimesena lähevad Võrus rajale N4 klassi sõitjad Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9). Järgnevad kolm meeskonda on sõitsid ennast nö soojaks FIA ERC etapil Lätis: Timmu Kõrge – Erki Pints (Ford Fiesta R5), Siim Plangi – Marek Sarapuu ja Raul Jeets – Andrus Toom (Ford Fiesta R5). Neile järgnevad Markus Abram – Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer EVO X) ja Roland Murakas – Kalle Adler (Mitsubishi Lancer EVO X)

Esimesed kaheveolised autod stardirivis on rahvusliku E-rühma klassi E11 sõitjad. Esmalt stardinumbri all 16 valitsevad meistrid Ago Ahu – Kalle Ahu (BMW M3) ja nende järel Toomas Vask – Taaniel Tigas (BMW M3) ning Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet).

Esiveoliste autode arvestuses läheb esimesena rajale valitsev meister Sander Pärn (Ford Fiesta R2), kelle auto kannab numbrit 19 ja kelle kaardilugejaks on esmakordselt Wales’ist pärit James Michael Morgan. Nende järel lähevad rajale samuti 2WD 1600 klassi sõitjad Rainer Rohtmets – Rauno Rohtmets (Citroen C2) ja 2WD 2000 klassi sõitjad Sander Siniorg – Annika Arnek (Honda Civic Type-R). Järgmised kaks esiveolistel sõitvat meeskonda kuuluvad taas klassi 2WD 1600, Rasmus Uustulnd – Imre Kuusk (Ford Fiesta R2) ja kiired lätlased Kristaps Feldmanis – Andris Velme (Ford Fiesta). Stardirivi lõpetavad kaks veoautot, Toomas Repp – Oliver Ojaveer ja eelmise aasta autokrossi Eesti meister Mikk Mäesaar koos Illimar Hirsnikuga. Mõlema meeskonna autoks on GAZ 53.

Vaata registreerunud võistlejaid SIIT!

Võrumaa talveralli pealtvaatajate programm on kolmapäeval ilmuva Autolehe vahel ja ralliraadioks on tuttav Marta raadio, mis levib Lõuna-Eestis sagedusel 100,7 Mhz ning internetis www.martafm.ee Võrumaa talveralli katsed on pealtvaatajatele tasulised, käepael, mis tagab pääsu katsetele maksab 5 eurot ja on müügil Võru Olerex’is ja kiiruskatsete juures olevates müügikohtades.

Võrumaa talveralli sõidetakse alati suurt naudingut pakkunud Haanja, Vastseliina, Misso ja Võru valdade teedel. Kiiruskatseid on kokku kaheksa ja nende kogupikkuseks on 105,07 kilomeetrit.

Võrumaa talveralli start antakse 16. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnast, esimesel, Mariine Auto katsel on esimene auto kell 8.53. Peale viimast, Tehase Auto katset, mis on ka ralli punktikatseks, jõuavad Võrumaa talveralli võitjad Võru kesklinnas olevale poodiumile samal päeval kell 18.40

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga