Avaleht Sport Rammumehed VÕIMAS! Eesti tugevaim mees sai Soomes kolmanda positsiooni
VÕIMAS! Eesti tugevaim mees sai Soomes kolmanda positsiooni

VÕIMAS! Eesti tugevaim mees sai Soomes kolmanda positsiooni

Eesti tugevaim mees sai Soomes kolmanda positsiooniNädalavahetusel Soomes toimunud Strongman Champions League (SCL) etapivõistlusel sai Eesti tugevaima mehe tiitlit kandev Rauno Heinla kolmanda koha, jäädes punktiheitluses alla poolakale Krzyzstof Radzikowskile ja leedukale Zydrunas Savickasele. Punktivahe esikohaga oli üheksa, teise kohaga neli punkti.

Rauno räägib: “Esimene ala oli bussi vedamine. Tuli vedada natuke ülesmäge ja see osutus väga raskeks. Olin sellel alal kuues ja minust tagapool ei teinud enam keegi lõpuni. Minu aeg oli 57 sekundit, peaaegu minut täis pingutust, aga olin rahul, et suutsin lõpuni teha.

Teine ala oli 150-kilogrammine palk, 100-kilone hantel ja lisaks 175-kilone palk. Eelmine aasta oli sama ala ja ma olin siis ainuke, kes selle ära tegi. Seekord tegin poole kiiremini, ajaks 20 sekundit, kuid pärast mind tuli poolakas ja tegi kaks sekundit kiiremini ning alavõidu saavutas loomulikult maailma parim sellel alal – leedukas.

Kolmas ala oli 452-kilose traksidega palkraami tassimine 20 meetrit. See oli väga raske ala. Ma suutsin saada viienda aja ja edestasin sekundiga Thori.”

Teine päev algas Raunole hästi

“Neljas ala oli 5×100-kiloste liivakottide kuue meetri kauguselt bussi laadimine. Ma olin paaris Thoriga, kellele läks võiduaeg ja minule teine koht, seega kaotasin vähem kui sekundiga.

Viies ala oli raskuse ees hoidmine. See on kogu aeg mu probleemiks olnud ja olen pidevalt ka viimane olnud, kuid kõva treening on kasuks tulnud ja sain hea kolmanda koha. Sama sekundi sees olid ka esimene ja teine koht, nii et sellest on saanud üks paremaid alasid.

Kuues ala oli väga raske. Vihma sadas ja tuli tassida 340-kilost raami 15 meetrit ning tuli teha 420-kilo raskuses meremeest 15 meetrit. Ma suutsin jälle Thori edestada, kuid tasakaal kadus lõpus ära ja lohistasin meremeest vaid mõned meetrid. Sellest lisati kaks trahvisekundit, muidu oleks parim aeg olnud. Tänu trahvile olid sama sekundi sees ka esimene ja teine koht, nii et mulle jäi neilt kolmelt alalt kolmas koht. Kokkuvõttes kolmas koht, millega jään väga rahule, sest poleks uskunud, et suudan võita Hafthor Julius Bjornssoni ehk Thori. Ta on maailma kolmas ja teda võita on uhke tunne. Tänan kõiki, kes kaasa elasid!”

Rauno järgmine võistlus toimub juba 11. juulil Inglismaal Leedsis, kus viiakse läbi Europe`s Strongest Man jõutõstevõistlus.

Rauno Heinla otsib jätkuvalt sponsoreid, keda hetkel on üks, s.o kivitööstus MarmiFuterno, kuid Eesti tugevaim mees ei kaota lootust neid juurde leida. Tema kodulehekülje leiab veebiaadressilt www.raunoheinla.com, kust kaudu saab Eesti tulevikulootuse sponsoriks hakata ning tutvuda tingimustega lähemalt.

Kokkuvõte Soome SCL võistlustest:

 1. Krzyzstof Radzikowski 65
 2. Zydrunas Savickas 60
 3. Rauno Heinla 56
 4. Hafthor Julius Bjornsson 50
 5. Dainis Zageris 45
 6. Alex Moonen 37
 7. Chris Gearing 36
 8. Juha Matti Järvi 32
 9. Antti Mourujärvi 28
 10. Aleksandr Kurak 23
 11. Marcos Ferrari 19
 12. Ben Ruckstuhl 15

Jüri Kukk 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga