Avaleht Sport Video! Tallinna sulgpalliturniiri võit läks Prantsusmaale
Video! Tallinna sulgpalliturniiri võit läks Prantsusmaale

Video! Tallinna sulgpalliturniiri võit läks Prantsusmaale

Tallinn on kujunenud noorele Prantsusmaa sulgpallitalendile Arnaud Merklele õnnelikuks kohaks. Septembris võitis ta juunioride Euroopa meistrivõistlustel Kalevi spordihallis nii individuaalse kui ka võistkondliku meistritiitli. Sel nädalalõpul peetud 10 000 dollari suuruse auhinnafondiga Euroopa karika etapil Yonex Estonian Internationalil võitis ta oma esimese turniiri täiskasvanute seas.

Poolfinaalis alistas 18-aastane Merkle Teck Zhi Soo Malaisiast 21-8, 21-15. Soo peatas veerandfinaalis omakorda Raul Musta tee. Finaalis tuli Merkle vastaseks paigutuseta Joran Kweekel Hollandist. Kohtumist domineeris Merkle ja võitis finaali 21-8, 21-16.

Fotod: Eesti Sulgpalliliit / Oleg Hartšenko

Naiste üksikmäng kujunes Jaapani sulgpallurite siseasjaks. Asuka Takahashi võitis Hirari Mizui 8-21, 21-17, 21-11.

Naiste paarismängus jõudsid finaali eeldatavad soosikud: Euroopa meistrivõistlustel eelmine aasta medali saanud Olga Morozova ja Anastasia Tšervjakova ning Taani paar Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow. Kolmegeimilisest lahingust väljusid võitjatena taanlannad 21-12, 17-21, 21-14.

Meeste paarismängu võitsid Peter Briggs ja Gregory Mairs Inglismaalt, alistades Singapuri paari Danny Bawa Chrisnanta ja Loh Kean Heani 22-20, 21-18.

Mairsil oli võimalik kahekordseks võitjaks tulla segapaarismängus, kui Victoria Williamsiga astuti vastu Singapuri paarile Chrisnantale ja Tan We Hanile. Samuti kolmandat otsustavat geimi nõudnud finaalist väljusid võitjatena Chrisnanta ja Tan 21-18, 14-21, 21-15.