Avaleht Sport VIDEO MEDALIPEOST! Magnus Kirt võitis Berliinis odaviskes pronksi
VIDEO MEDALIPEOST! Magnus Kirt võitis Berliinis odaviskes pronksi

VIDEO MEDALIPEOST! Magnus Kirt võitis Berliinis odaviskes pronksi

Magnus Kirt

Kergejõustiku Euroopa Meistrivõistlustel Berliinis oli neljandal võistluspäeval stardis kaheksa Eesti sportlast, kellest Magnus Kirt tõi ära esimese medali, kui võitis tulemusega 85.96 pronksi, teatas Eesti Kergejõustikuliit oma internetiküljel.

Kirt oli heitejärjekorras esimene ning sai kohe avakatsel kirja pronksi toonud tulemuse 85.96.

“Väga raske oli, aga väga hea tunne on! Täna oli hästi palju ootamist ja sellist head rütmi ei leidnuki, mis ma tavaliselt olen leidnud, õnneks sain esimesel katsel kohe tulemuse kirja. Natuke õnne ja samas hea tugev võistlus,” olid Kirdi esimesed kommentaarid. “Arvasin, et sellest avakatsest ei piisa, teades sakslasi ja tšehhi ja kuidas nad viskavad, arvasin et 88-89 on medali hind, aga kõigil oli täna raske. Lõdvaks ma ennast ei lasknud ka enne viimast katset, üritasin korraliku katse teha.”

Kirt lisas, et esimene medal on alati eriline.

“Kogu karjääri vaadates on see medal väga tähtsal kohal, esimene medal ja see näitab, et see, mida me teeme töötab. On väga palju inimesi, keda tänada, eelkõige treenerite kolmik (Heiko Väät, Indrek Tustit ja Marek Vister), kes ennast minuga ühes rütmis on suutnud tööle panna. Kindlasti ka Tõrva kogukonda ja Eesti rahvast, kes elas kaasa ja kindlasti pere, kelle toetuseta oleks väga raske sporti teha,” lisas vastne pronksimees.

Euroopa meistriks krooniti kodupubliku ees võistelnud Thomas Röhler, kelle pikim katse kandus 89.47-ni ning hõbe kuulub tema kaasmaalasele Andreas Hofmannile 87.60-ga.

Kaur Kivistik sai 3000 meetri takistusjooksus neljapäeval üheksanda koha ja Rasmus Mägi 400 meetri tõkkejooksus kuuenda koha.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga