1. Avaleht
  2. Sport
  3. VIDEO! Kiivikas oli kulturismi hooaja edetabeli parim
VIDEO! Kiivikas oli kulturismi hooaja edetabeli parim

Ott Kiivikas jäi Hispaanias 8.-12. novembrini toimuval kulturismi MM-il küll 5. kohale, kuid sellest piisas, et võita IFBB hooaja edetabel enam kui 600 sportlase arvestuses.

See oli tema viimane amatööride MM ja järjekorras juba 20. Medalit pole ta kunagi võitnud. Kiivikas osales kuni 85-kiloste meeste kategoorias. Võitis iraanlane Mojtana Zare. Reitingupunkte anti viie parema sekka tulnud võistlejatele.

Eelmine teemantliiga etapp Roomas oli esimene kord sellel võistlushooajal, kui Kiivikas ei pääsenud isegi kuue parema sekka. Ta osales absoluutkategoorias ja kuni 90-kiloste meeste kategoorias ehk siis tema kategooriat polnud kavas. Tase oli õnneks aga nii tugev, et ka maailma reitingus tema järel olevad teise ja kolmanda koha mehed jäid finaalist välja.

„Olen peale 25 aasta pikkust võistlemist teeninud välja korraliku puhkuse,“ kirjutas Ott 11. novembril Facebookis.

Hiljutine Eesti meister Egert Oiov sai MM-il klassikalises kulturismis kuni 175-sentimeetriste meeste kategoorias 4. koha.