Avaleht Sport Viaplays stardivad Vormel 1 ja Vormel 2 hooajad
Viaplays stardivad Vormel 1 ja Vormel 2 hooajad

Viaplays stardivad Vormel 1 ja Vormel 2 hooajad

Vormel 1 hooaeg stardib Eestis eksklusiivselt Viaplay voogedastusplatvormil Bahreini Grand Prix’ga 28. märtsil.

Viaplay spordiprogrammi juhi Kim Mikkelseni sõnul on Vormel 1 mootorispordi kroonjuveel ja oluline osa Viaplay spordipaketis. „Selle aasta 23 võidusõiduga saavad Eesti fännid rohkem märulit kui eales varem. Hooaja teine pool näib uskumatult huvitav. Ennustan, et tänavu pakub Mercedesele konkurentsi rohkem kui üks tiim. Vürtsi lisavad kindlasti suurkujud Fernando Alonso Alpine’i tiimist ja Aston Martini piloot Sebastian Vettel, seega igal juhul on vormelisõpru ees ootamas ülipõnev hooaeg,“ rääkis Mikkelsen.

Kõik meeskonnad on just lõpetanud talvised testsõidud Bahreinis, kus paistis kõige tugevamana silma Red Bull. Tundub, et tänu Sergio Perezile ja Max Verstappenile on Red Bull valmis pakkuma Mercedesele kõva konkurentsi. Aston Martinit, kellest sai Vormel 1 meeskond pärast Racing Pointi ülevõtmist, juhib aga neljakordne maailmameister Sebastian Vettel.

Ferraril on viimastel aastatel esinenud palju probleeme, sestap on huvitav näha, millisesse vormi on meeskond jõudnud. McLaren vahetas Renault’ mootorid Mercedese vastu ja meeskonna uus staarpiloot on Daniel Ricciardo. Üks Vormel 1 suurimaid staare Fernando Alonso on tagasi võistlustules Renault’ ehk nüüdsest Alpine’i meeskonnas. Alonso on ka varasemalt Renault’ all sõitnud, tuues maailmameistritiitlid koju 2005. ja 2006. aastal.

Ühtlasi näitab Viaplay Vormel 2 otseülekandeid, kus võidutiitli nimel kihutab Red Bulli meeskonnas eestlane Jüri Vips. „Loomulikult on minu lõppeesmärgiks võita tiitel, kuid kõige olulisem on olla kiire. Pigem on oluline saada rohkem sõiduvõite ja mõned lõpetamata sõidud kui 4. ja 5. koha punkte. Paar aastat pidin mõtlema superlitsentsi peale, kuid nüüd, kui mul see olemas on, saan sõita veidi teistsuguse mentaliteediga,“ ütles Vips.

Vormel 2 hooajaeelsed valmistused on Vipsi sõnul läinud väga hästi ja kogu meeskond on positiivselt meelestatud. „Ei tea küll, mida teised tiimid teevad, aga tundub, et meil on kõvasti potentsiaali,“ lisas Vips.

Red Bulli piloote on Vormel 2 sarjas kihutamas kokku kolm. Vipsi leiab rajalt üles valgesinise kiivri ja auto number 8 järgi.