Avaleht Koos koroonast üle VASTUTUSTUNDLIK LÄHENEMINE ERIOLUKORRAS I Täna õhtul algab Eestis suur e-spordi turniir
VASTUTUSTUNDLIK LÄHENEMINE ERIOLUKORRAS I Täna õhtul algab Eestis suur e-spordi turniir

VASTUTUSTUNDLIK LÄHENEMINE ERIOLUKORRAS I Täna õhtul algab Eestis suur e-spordi turniir

Juba täna õhtul saab hakata kaasa elama kuus nädalat kestvale Telia Open e-spordi turniirile CS:GO, millest võtab osa enam kui kuuskümmend võistkonda.

Täna õhtul kell 18.00 teeb turniirilt otseülekande Delfi TV ning pühapäeval, 5. aprillil algusega kell 12:00 saab selle nädala parima võistkonna selgitamist vaadata juba Telia Inspira telekanali vahendusel.

Telia Open turniir toimub 31. märtsist FACEIT keskkonnas, kuhu on oodatud osalema kõik Eesti võistkonnad, mille kapten peab olema täisealine ning meeskonnaliikmed vähemalt 16-aastased. Turniiri auhinnafond on 5000 eurot, millest võitjameeskonnale kuulub 1500 euro suurune auhind.

“Kuna e-spordi populaarsus on nii Eestis kui kogu maailmas kasvamas, loome hetkel platvormi, mis võimaldab korraldada sarnaseid turniire ka tulevikus. Sel kevadel toimuv võistlus on meie jaoks kõigest algus. Näeme, et e-spordi valdkonnas on Eestis veel väga palju ära teha. Paralleelselt on Telia eesmärgiks tutvustada vastutustundliku mängimise printsiipe, mis on eriti oluline, kuna e-spordi maailmas on see hetkel reguleerimata. Ootame kõiki võistkondi esimesest Telia Open turniirist osa võtma ja seda hetkel maailmas ühte populaarsemat mängu mängides,” lausus Telia TV-valdkonna juht Baltimaades Karl Anton.

Kogu turniiri korraldamisel on pööratud tähelepanu vastutustundlikule lähenemisele tänases eriolukorras –  turniir toimub FACEIT online keskkonnas, kus iga mängija saab osaleda oma kodust ega pea teiste mängijatega füüsiliselt kokku puutuma. Samuti asuvad eraldi stuudios turniiri kommentaatorid.

Tänase seisuga on end turniirile kirja pannud juba enam kui kuuskümmend võistkonda, mis teeb sellest ühe suurema osalejate arvuga e-spordi sündmuse Eestis.

“Counter-Strike: Global Offensive” ehk CS:GO on populaarseim e-spordi mäng. Tegemist on taktikalise tulistamismänguga, kus kahel viieliikmelisel meeskonnal tuleb teineteist üle kavaldada – ühel poolel ründav tiim ehk terroristid, kes peavad vastase kaardipoolele paigaldama pommi ning vastaspoolel eriüksuslased, kelle ülesanne on terroristide tegevus peatada.

Turniiri sisu ja ülesehituse kohta on võimalik täpsemalt infot leida Digitarga veebilehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga