Avaleht Sport Võitlussport VÄIKELINN ÜLLATAB! Poksijad viivad Mulgimaale võimsa võitluskunstiürituse Mõisaküla Fight 2016
VÄIKELINN ÜLLATAB! Poksijad viivad Mulgimaale võimsa võitluskunstiürituse Mõisaküla Fight 2016

VÄIKELINN ÜLLATAB! Poksijad viivad Mulgimaale võimsa võitluskunstiürituse Mõisaküla Fight 2016

Henri Helemäe
Henri Helemäe

Viljandimaal asuv väike omaette haldusüksusena tegutsev Mõisaküla linn on koht, kus eriti suuri üritusi ei korraldata. Kohalikud ja teisedki Viljandimaa inimesed on otsustanud tõestada vastupidist ja toovad sellesse väikesse paika Mõisaküla linnapäevade raames tõsise võitluskunstiürituse Mõisaküla Fight 2016, mis toimub seal 5. augustil. Sündmusest räägib täpsemalt selle eestvedaja Henri Helemäe.

Miks otsustasite võistluse korraldada just Viljandi külje all? Kas see on esimene kord Viljandimaal võistlusi pidada? 

See plaan oli mul juba pikemat aega peas, et tahaksin midagi huvitavat ära teha ja nii see tuli, arutasin paari oma tuttavaga sellest ja nemad andsid mulle hoogu juurde. Kuna võitlussport on Eestis viimaste aastatega väga suure hoo sisse saanud ja on ka rahva seas populaarseks muutunud, siis mõtlesin, et toon sellise ürituse just Mõisaküla linnas esile. Olen seal ise kooliajal treeninguid läbi viinud ja huvi selle vastu oli juba tol hetkel suur. Ümberkaudsete kohtade inimesed olid sellest väga huvitatud ja paljud käisid seal oma vormi parandamas. Varasemalt pole sellist kickpoksi ja taipoksi üritust Viljandis ega Viljandimaal korraldatud, see on esimene kord ja mul on hea meel seda läbi viia.

Mitmele matšile õhtu jooksul kaasa elada saab?

Õhtu jooksul saab kaasa elada kuuele erinevas kaalukatekoorias matšile.

Millist matši isiklikult ootate võistlustelt kõige enam?

See on hea küsimus. Ma arvan seda, et kõik matšid, mis tulevad, on kindlasti huvitavad. Kuid ise ootan sisimas kõige rohkem Reimo Alliku ja Lauri Liivi vahelist matši, kuna mõlemad on oma klubide treenerid ja tundub, et sealt tuleb hea võitlus.

Keda võitlusringis veel näha saab?

Võitlusringis on 4 Viljandi taipoksi klubi esindajat: Lauri Liiv, Marko Kivisild, Andi Uustalu ja mina, nende vastasteks on Reimo Allik spordiklubist Imperian, Maikel Astur (Viimsi Tigers gym), Mac Ojasmaa (team Moisar) ja Ahti Pikkur Tallinna Taipoksi klubist. Võitlevad ka Ott Remmer Tartu Taipoksi Klubist, Sergei Makejev klubist Tugev Tahe, Taur Guitor Tallinna Taipoksi klubist ja Nils Joonas Põldme klubist Imperian.

Kuna olete ise ka võistlusringis, siis kuidas valmistute matšiks?

Jah võistlen ise samuti ja teen õhtu peamatši kõige raskemas kaaluklassis. Valmistun selleks väga tõsiselt, olen hetkel Taimaal treeningutel koos Markko Moisariga, treenin siin 6 nädalat Phuket Top Teamis, ja ilmselt võistlen ka enne koju minekut siin. Treeningud on rasked, aga tunnen, et olen iga päevaga aina parem ja tugevam. Nädalas on 6 treeningpäeva, iga päev  kaks treeningut, harjutan  uut tehnikat ja käin palju jooksmas. Kuna siinne kliima on kuum ja õhku on vähe, siis jooksmine annab palju juurde.Mida põnevat peale huvitavate matšide õhtu jooksul veel kuulda ja näha saab?

Reedene päev on Mõisakülas avapäev, kus päeval toimuvad erinevad mängud, teatrid jne, nagu suvepäevadel kohane.  Peale võitluste lisab õhtule hoogu juurde  2 Quick Start ning järgmisel päeval Meie Mees.

Kust on võimalik üritusele pileteid soetada? 

Pileteid on võimalik osta eelmüügist Mõisaküla Linnavalitsusest ja kohapealt. VIP laudade broneerimiseks tuleb pöörduda minu poole, kirjutades mu e-mailile.

13497731_1163957903646735_5915491698861464282_o

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga