Avaleht Sport Tartu rattamaratoni võit jäi üle mitme aasta Eestisse
Tartu rattamaratoni võit jäi üle mitme aasta Eestisse

Tartu rattamaratoni võit jäi üle mitme aasta Eestisse

Täna sõidetud 22. Tartu rattamaratoni võitis Gert Jõeäär (2:52.17).

Talle järgnesid Peeter Pruus (+1.44) ja Josten Vaidem (+2.33). Jõeääre puhul on tegu esimese eestlasest võitjaga pärast 2015. aastat, kui triumfeeris Peeter Tarvis.

“Polnudki Tartu rattamaratoni kui Eesti kõige suuremat rattasõitu varem võitnud. Olen väga rahul!” rääkis Jõeäär. “Saime ühel hetkel neljakesi eest ära ja tundus selline punt, millega võinuks ka lõpuni tulla. Taga aga organiseeruti ja päris tugev grupp sai meid ikkagi kätte. Pärast viimast vahefinišit Palul tundus, et kõigil on väga raske, mul oli õnneks aga midagi veel varuks. Tegin rünnaku ja saingi vahe sisse. Õnneks oli ka taganttuul ja kestsin lõpuni ära.”

2. koha omanik Pruus tegi paarikuulise vigastuspausi järel esimese võistluse. “Paus on teinud oma töö. Oli raske kohe võistlustulle hüpata. Ilm oli ka jahe ja võttis energiast väga tühjaks. Isegi väikesed künkad olid väga rasked,” ütles Pruus. “Olen 2. kohaga rahul. Vähemalt tuli Eestisse kolmikvõit. See on väga hea, sest mitu aastat järjest võitsid siin välismaalased.”

Naiste konkurentsis saavutas oma teise võidu Janelle Uibokand (esimese võidu sai ta 2014. aastal). Ta edestas suure edumaaga kahte lätlannat: ürituse kahekordset võitjat Lelde Ardavat (+7.56) ja Beate Kovgeret (+11.13).

Sõideti 89 kilomeetrit.