Avaleht Sport Tallinna suvetreeninguteprogrammi lisandusid ujumiskursused
Tallinna suvetreeninguteprogrammi lisandusid ujumiskursused

Tallinna suvetreeninguteprogrammi lisandusid ujumiskursused

Tallinnas toimub suve jooksul tasuta treeningute sari, mis pakub pealinna lastele ja noortele suvevaheajal mitmeid erinevaid võimalusi sportlikuks ajaveetmiseks, õpetades seeläbi uusi oskusi, mis innustaks lapsi ja noori ka edaspidi regulaarselt liikuma.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul lisandus sel suvel esmakordselt suvetreeninguteprogrammi võimalus osaleda ujumise algõpetuse kursustel, kus ujuma õpitakse väikestes, kuni 12-liikmelistes gruppides. „Kursustel osalemiseks oli vajalik eelregistreerimine ja grupid täitusid kiiresti,“ märkis abilinnapea. „Ujumine on lisaks suurepärasele spordialale ka eluks vajalik oskus. Ehkki ujumise harrastamine sportlikel eesmärkidel pole iga lapse kutsumus, on Tallinn merelinn, kus elades veedame suviti rannas, veekogude ääres ja paadiga sõites meelsasti aega, mistõttu on hea ujumisoskus igale lapsele ja linlasele väga tarvilik oskus.“

Ujumisklubi Briis treeneri Mare Vierlandi sõnul naudivad paljud lapsed vees olemist väga. “Ujumistundides õpime ja harjutame õigeid ujumisvõtteid ja sukeldumistehnikaid, et lapsed end vees turvaliselt tunneks. Ujumine arendab kõiki lihasgruppe, tugevdab immuunsüsteemi ja annab lastele terveks eluks kaasa ühe meeldivaima sportliku oskuse, mida harrastada igas vanuses,” sõnas Vierland.

Möödunud suvel noorte seas populaarsust kogunud võrk-, korv- ja jalgpallitreeningud on taas treeningkavas, läbiviijateks ka sel aastal mitmed tippspordikogemusega treenerid. Pallitreeningutega saab liituda igal ajal, eelregistreerimine pole vajalik.  Pealinna noortele on treeningutel osalemine tasuta. Täpsemat infot treeningkava kohta leiab SIIT.