Avaleht Koos koroonast üle TALLINNA PANORAAM I Seltskonnas ja treeneriga trenn on teine tera: populaarsed välitreeningud Reval-Sport klubis meelitavad trennihuvilisi
TALLINNA PANORAAM I Seltskonnas ja treeneriga trenn on teine tera: populaarsed välitreeningud Reval-Sport klubis meelitavad trennihuvilisi

TALLINNA PANORAAM I Seltskonnas ja treeneriga trenn on teine tera: populaarsed välitreeningud Reval-Sport klubis meelitavad trennihuvilisi

Eestis hakkavad eriolukorra piirangud leevenema ning praegugi on võimalik teha välitreeninguid. Sellest võimalusest haaravad inimesed väga kinni. Saade “Tallinna panoraam” uuris, kuidas toimuvad välitreeningud Reval-Sport spordiklubis.

Trennis osaleja: kodus on raske motivatsiooni leida

Kui varem käis Reval-Sport klubis päevas 1000 inimest treenimas, siis nüüd lubatakse välitreeningule kuni 10 inimest korraga. “See on super. Kodus on väga raske motivatsiooni leida, õues on seltskond ja treener, kes abistab, see on väga super,” sõnas trennis osaleja Kärolin. “Teistega koos on väga lahe trenni teha. Eriti nii ägedate treeneritega nagu meil siin on. Reval on olnud nagu teine kodu ja tahaks tagasi koju, kõik tahavad koju.”

Ka treener Ülle Ptšelovodova rõõmustab välitreeningute üle. “Väga super tunne on seda inimeste rõõmsat nägu näha, selline vahetu suhtlemine taas. Läbi ekraani sa ju ei näe neid nägusid ega sooritust, sa ei saa juhendada nii täpselt, et tee nii või naa. Siin saame me kasutada ka vahendeid. Kui me teeme näiteks videotreeninguid, siis me ei saa seda teha, sest me ei tea, kas inimesel on näiteks kodus see kang või kettad kodus, saab küll veepudelitega, aga siin on ikka võimalus suurem,” selgitab ta, kuidas trennid käivad.

Klubi tagab välitreenijate ohutuse

Nii nagu mitmetes teistes spordiklubides, on pidanud ka Reval-Spordist mitmed treenerid lahkuma. Kahjuks ei anna eriolukord hetkel muud lootust, kui jätkata välitreeningutega. Klubi on aga valmis vastavalt avanevatele võimalustele edasi tegutsema.

“Meil on kõik punktid paika pandud, kahemeetriste vahedega, nii nagu peab olema. Kui siin keegi on ninapidi koos, siis need ongi ühe pere liikmed. Näiteks meil on siin praegu kaks õde, nemad võivadki ninapidi koos olla, aga trennis on ikkagi kõigi vahel kaks meetrit, mis on klubi poolt tagatud. Samuti on meil olemas desinfitseerimisvahendid, enne ja pärast trenni lastakse kõik desinfitseerimisvahendiga üle. Trenni ju mahub ainult treener pluss 9 inimest ja huvi on praegu suur, sest me teemegi hetkel neid treeninguid, kus kasutatakse neid vahendeid, mida siis kodus ei ole ja tullaksegi sellepärast siia. Me tegelikult loodame, et üks hetk lubatakse teha näiteks 20 inimesega trenni, siis me saame lihtsalt telki suuremaks ehitada,” selgitab treener Ülle.

Kõige enam tuleb aga kannatust varuda kontaktspordi harrastajatel, seni kaua peab enda vormis hoidmiseks leidma muid võimalusi, kas siis jalgrattasõit, metsajooks või muu liikumissport, mida ei pea hulgakesi koos tegema.

VAATA SAADET! 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga