Avaleht Sport Sulgpallurid Tolmoff ja Must olid maailma tippudega tasavägised
Sulgpallurid Tolmoff ja Must olid maailma tippudega tasavägised

Sulgpallurid Tolmoff ja Must olid maailma tippudega tasavägised

Raul Must ja Kati Tolmoff
Raul Must ja Kati Tolmoff

Kati Tolmoff ja Raul Must jätkasid võistlust 600000 dollari suuruse auhinnafondiga Denmark Openil. Taani võistlus kuulub sulgpalli viie kõrgeima kategooria turniiri hulka ning esmakordselt jõudis sellisel turniiril nii mees- kui naisüksikmängus Eesti sulgpallur 32 parima sekka.

Raul Musta vastaseks oli maailmaedetabelis 18. kohal asuv Tai sulgpallur Tanongsak Saensomboonsuk. Edetabelis 83. kohal olev eestlane pidas võitlusliku mängu ning sai geimivõidu, kuid kogu mäng kuulus Saensomboonsukile 21-18, 7-21, 21-12. Must võttis mängu kokku: “Esimeses geimis ei saanud ma mängu kohe sisse. Vastane mängis kiirema tempoga, kui mängijad, kellega tavapäraselt võistlen. Teine geim kuulus kindlasti minu parimate esituste hulka. Kolmandas geimis olid pallivahetused head, kuid tema suutis need paremini punktideks realiseerida.“

Edasi on eesmärgiks mängida rohkem tugevaid turniire ja tugevdada üldfüüsilist vormi, need on Musta sõnul võtmekohad, et hakata maailma kahekümne parima hulka kuuluvaid sulgpallureid võitma. Selleks on aga vaja leida senisest rohkem võimalusi käia ka Aasias tippturniiridel ning kaasata treener võistlusreisidele, lisas ta.

Kati Tolmoff kohtus mulluse maailmameistri Ratchanok Intanoniga ning pidi leppima kaotusega 13-21, 12-21. Tolmoffi sõnul suutis Tai sulgpallur oma taktika peale suruda: „Talle meeldib aeglane mäng, mulle sobivad paremini kiiremad ja pikemad pallivahetused. Erineva mängustiiliga vastaste vastu edukas olemiseks vajan rohkem võistluspraktikat.“ Kokkuvõttes jään kindlasti turniiriga rahule, lisas Tolmoff, kes sai kvalifikatsiooniturniirile pääsust teada vaid päev enne võistlust.

Kati Tolmoff ja Laura Vana, kes osalesid paarismängus Tallinnas toimuvaks Euroopa Meistrivõistluste valikturniiriks harjutamise eesmärgil, paarismängu spetsialistidele Ah Ra Go – Hae Won Yoole Koreast vastu ei saanud. Kaotust tuli tunnistada tulemusega 21-4, 21-8.