1. Avaleht
  2. Sport
  3. Sulgpallurid annavad viimaseid panuseid enne kodust EMi valikturniiri
Sulgpallurid annavad viimaseid panuseid enne kodust EMi valikturniiri

Sulgpalli EMi valikturniir7.-9. novembrini Tallinnas toimuva sulgpalli võistkondlike Euroopa Meistrivõistluste valikturniiri eel testivad Eesti sulgpallurid vormi maailmakarikasarjas.

Eesti esireket Raul Must võistles teisipäeval Saksamaal 125 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Bitburger Open. Loos tõi Mustale juba esimeses ringis raske vastase, võistlustel teisena asetatud Taipei mängija Tien Chen Chou. Chouga kohtus Must ka kaks kuud tagasi maailmameistrivõistlustel ja sai maailmaedetabelis 13. asetatud mängija vastu toona geimi võidu. Musta edetabeli koht on 81. Seekord oli Must võidule veelgi lähemal ja jäi pika ning võistlusliku mängu järel all otsustavas geimis vaid kahe punktiga. Kohtumise lõppseis Choule 13-21, 21-12, 22-20. Tulemus on eriti hinnatav arvestades asjaolu, et Chou oli eelmisel nädalal Pariisis lõppenud Superseries turniiri võitja.

Eesti naismängijad osalevad Ungaris neljapäeval algaval 5000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril. Laura Vana ja Karoliine Hõim alustavad otse põhiturniirilt. Vana kohtub inglanna Nicole Cerfontynega. Hõimu vastane selgub kvalifikatsioonist. Kristin Kuuba alustab kvalifikatsioonist, kus mängib neljapäeval peetavas kohtumises Türgi esindaja Ebru Tunaliga. Põhiturniirile pääsemiseks on vaja saada kolm võitu.