Avaleht Sport Sel nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid mägironimistehnikas
Sel nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid mägironimistehnikas

Sel nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid mägironimistehnikas

22.-23. maini toimuvad Kohtla-Nõmmel Eesti meistrivõistlused mägironimistehnikas.

Peakohtuniku Rees Juurmaa sõnul ühendab võistlus mägironimise harrastajaid üle Eesti, loob sidemeid ja aitab jagada kogemusi. „Võistlustel saab kontrollitud keskkonnas oma mägironimisalase tehnilise ettevalmistuse proovile panna. Eestis ju suuri mägesid pole, kuid Kohtla-Nõmme kõrged paekiviseinad, teraskonstruktsioonid, tuhamäed, rusunõlvad ja jõed moodustavad ideaalse maastiku, kus imiteerida reaalsel mägimarsruudil ettetulevaid olukordi,“ selgitas Juurmaa.

Mõõtu võetakse neljaliikmelistes võistkondades. Kahel järjestikusel päeval pannakse proovile võistkondade tehnilised, praktilised ja teoreetilised oskused. Märksõnadeks on kaljuronimine, drytooling, abironimine, efektiivne liikumine mägedes, eriolukordade lahendamine ning ka füüsiline vastupidavus ja võistkonna koostöövõime.

Võistlused toimuvad Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil ja selle lähiümbruskonnas ning Aidu karjääris. Osalemine sobib nii neile, kellele mägedes tehnilistel marsruutidel ajaveetmine juba tuttav, kui ka neile, kes alles plaanivad päriselt mägedesse minna.

Võistluste korraldajad on Eesti Matkaliit, Ronimisministeerium, Alpiklubi Firn ja Roni.