1. Avaleht
  2. Sport
  3. SEB 31. Tartu Jooksumaraton purustas rekordeid
SEB 31. Tartu Jooksumaraton purustas rekordeid

12. mail joosti SEB 31. Tartu Jooksumaraton, mille võitis Tallinna jooksja Roman Fosti. Rajarekord (1:11:38) jäi küll ületamata, kuid Eesti meeste rajarekordi võttis Fosti ajaga 1:15:50 enda nimele.

Rekordid purustati ka nii registreerunute kui ka finišijoone ületajate arvus. Sellel aastal pani end SEB Tartu Jooksumaratoni põhidistantsidele kirja kokku 4512 inimest (2012. aastal 4054), esialgsetel andmetel ületas finišijoone kokku 4031 inimest, mis on SEB Tartu Jooksumaratoni ajaloo absoluutrekord. 23 km pikkuse võistlusdistantsi läbis 2013 inimest, 23 km kepikõnd tõi 242 lõpetajat. 10 km jooksus ületas finišijoone 1287 inimest, kepikõnni 489 osalejat.

Firmade arvestuses sai esikoha Eesti Posti Spordiklubi, II koha Saint-Gobain Glass Estonia SE, III koha sai SEB Pank. Klubide arvestuses tuli parimaks Stamina Spordiklubi, II koha sai Rakvere Siplased/CRAFT/Electrolux, III koht läks klubile Facebook Jooksmine.

11. mail toimunud SEB 31. Tartu Jooksumaratoni lastejooksud tõid võrreldes eelmise aastaga osalejate arvus ligi 20 % suuruse kasvu. 2012. aastal osales lastejooksudel kokku 2610 last, sellel aastal oli vastav arv 3115.

Positiivse üllatuse tõi ka programmi lisatud Heateo jooks, kuhu korraldajad prognoosisid ca 200 inimese osavõttu, kokku võttis heategevuslikust jooksust osa 577 spordisõpra. Heateo jooksul koguti annetusi Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivõimlemise toetuseks, kokku koguti ravimifirma Teva ja annetajate kaasabil 3808 eurot.

Programmiliste ürituste hulka kuuluvad ka aprilli lõpus toimunud ühistreening ning 12. mai Otepää ja Elva lastejooksud. Kokku võttis esialgsetel andmetel SEB 31. Tartu Jooksumaratoni programmilistest üritustest osa 8336 inimest, mis on 1546 võrra suurem kui 2012. aastal.

Võistluste direktor Kunnar Karu: „Tartu Jooksumaratoni korraldus kulges suuremate viperusteta ja meil on hea meel, et saime nii paljudele jooksusõpradele pakkuda niivõrd mitmekesist programmi. Eriti hea meel on, et lasteüritustel nii palju osalejaid oli – on ju nemad meie spordi tulevik. Kui järgmistest aastatest rääkida, siis väga suuri muudatusi meil plaanis ei ole, aga üritame rada senisest enam ühildada suusamaratoni rajaga, mis osalejatele tähendab jällegi põnevamat jooksukogemust.“