Avaleht Sport Sander Pärn ja James Morgan stardivad auto24 rally Estonial
Sander Pärn ja James Morgan stardivad auto24 rally Estonial

Sander Pärn ja James Morgan stardivad auto24 rally Estonial

Sander Pärn – James Morgan.  Foto: Timo Anis
Sander Pärn – James Morgan.
Foto: Timo Anis

Tänavu autoralli maailmameistrivõistlustel DRIVE DMACK Fiesta Trophy sarjas sõitvad Sander Pärn ja James Morgan osalevad eeloleval nädalalõpul sõidetaval Euroopa autoralli meistrivõistluste 2014.a hooaja seitsmendal etapil auto24 rally Estonial.

Auto24 rally Estonia näol on tegemist esimese niivõrd kõrgetasemelise võistlusega, mis kunagi autorallis Eesti pinnal on toimunud. Sander Pärn märgib taas, et siiski on auto24 rally Estonia nende jaoks üheks peamiseks ettevalmistuse osaks augusti alguses sõidetavat Soome MM rallit silmas pidades,“ rääkis Pärn.

Ralli Estonia teed on Pärnale aga alati sobinud ja siin on saavutatud läbi aastate häid tulemusi. „Oleme sellel rallil olnud korra kiireimad N-rühma masinal ja kiireimad ka esirattaveolisel autol,“ seega peaks tegu oleme minule sobiva võistlusega,“ rääkis Pärn.

Tänavune auto24 rally Estonia sõidetakse selle nädala neljapäevast laupäeva õhtuni. Kokku on kiiruskatsekilomeetreid tänavusel arvult juba viiendal rally Estonial kavas u 235. „Kodus ja nii suurel võistlusel osalemine on oluline nii meile kui ka meie toetajatele, mistõttu tahame taas näidata head ja vägagi konkurentsivõimelist kiirust. Noormees lisas, et eks kiireid konkurente ole palju, kuid kes millist kiirust arendama hakkab, selgub juba konkreetselt kiiruskatsetel.

Sander Pärna ja James Morgani selle hooaja põhieesmärgiks on võita DRIVE DMACK Trophy sari. „Kaks sarja esimest etappi, mis toimusid Portugalis ja Poolas, oleme võitnud. Meie järgmiseks soovunelmaks on minu eelmise aasta Soome MM rallil saavutatud teise koha vahetamine esimese vastu. Auto24 rally Estonia on meile selleks valmistumisel parim võimalik variant ning samas on rõõm näha, et Urmo Aava meeskond on kõvasti tööd teinud selleks, et Eesti publikul ja võistlejail oleks võimalus sellisel rallil osaleda ning rahvusvahelisel rallipublikul seda ka kõrvalt jälgida. Kindlasti on selline ettevõtmine vägagi Eestimaad ja Eesti autopsorti positiivselt tutvustav;” rääkis Sander Pärn võistluse eelõhtul.

Auto24 rally Estonia avamine toimub neljapäeva õhtul Tartu raekoja platsi ees. Esimesi võistlejaid on ralli finishisse oodata laupäeva õhtul orineteeruvalt kella kolmveerand üheksaks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga