Avaleht Sport Rekorditesadu Eesti juunioride ja noorte ujumise meistrivõistlustel
Rekorditesadu Eesti juunioride ja noorte ujumise meistrivõistlustel

Rekorditesadu Eesti juunioride ja noorte ujumise meistrivõistlustel

15.-17. novembrini toimuvate Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistluste teisel päeval uuendasid Eesti vanuseklasside rekordeid ja tippmarke Eneli Jefimova, Jorven Nopponen ja Garanti noormehed.

Hommikuses võistlusosa püstitasid Garanti noormehed uue Eesti noorte rekordi 4 x 100 m kombineeritud teateujumises ajaga 3.51,41. Võistkonnas ujusid Maksim Minajev, Alan Gritsõk, Dmitri Astrelin ja Erik Lihhats, teatas ujumisliit.

Eneli Jefimova püstitas uue Eesti noorte ja juunioride rekordid 200 m rinnuliujumises ajaga 2.30,34. Varasem rekord ajaga 2.31,03 oli samuti Jefimova nimel ning ujutud novembri alguses.

Jorven Nopponen uuendas 200 m rinnuliujumises Karl Mattias Milki nimele kuulunud Eesti poiste tippmarki. Uueks 14-aastaste poiste tippmargiks on Jorveni ujutud aeg 2.23,56. Varasem tippmark ajaga 2.25,60 oli ujutud sellel aastal.

Teise võistluspäeva alade võitjad noorte vanuseklassis:

  • Tüdrukud 100 m vabalt: Karolin Victoria Kotsar ajaga 59,32 (Audentese SK)
  • Poisid 100 m vabalt: Daniil Drozdov ajaga 52,45 (SK Garant)
  • Tüdrukud 50 m selili: Kertu Kann ajaga 30,52 (UK Briis)
  • Poisid 50 m selili: Alan Smok ajaga 27,43 (SK Garant)
  • Tüdrukud 200 m rinnuli: Eneli Jefimova uue Eesti noorte ja juunioride rekordiga 2.30,34 (Kalevi Ujumiskool)
  • Poisid 200 m rinnuli: Ralf Roose ajaga 2.19,91 (Tartu UK)
  • Tüdrukud 200 m liblikat: Polina Timofejeva ajaga 2.23,58 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 200 m liblikat: Konrad Aleksander Sepp ajaga 2.10,02 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 1500 m vabalt: Georg Filippov ajaga 16.25,20 (Kalevi Ujumiskool)
  • Tüdrukud 100 m kompleksi: Eneli Jefimova ajaga 1.04,61 (Kalevi Ujumiskool)
  • Poisid 100 m kompleksi: Daniil Drozdov ajaga 58,74 (SK Garant)

Teise võistluspäeva alade võitjad juunioride vanuseklassis:

  • Neiud 100 m vabalt: Helena Heinlo ajaga 57,28 (Ujumise SK)
  • Noormehed 100 m vabalt: Demid Solodov ajaga 24,55 (SK Garant)
  • Neiud 50 m selili: Laura-Liis Valdmaa ajaga 29,01 (Tartu UK)
  • Noormehed 50 m selili: Maksim Minajev ajaga 26,30 (SK Garant)
  • Neiud 200 m rinnuli: Marie Toompuu ajaga 2.39,39 (Kalevi Ujumiskool)
  • Noormehed 200 m rinnuli: Nikita Pisarenko ajaga 2.16,17 (Kalevi Ujumiskool)
  • Neiud 200 m liblikat: Brita Rannamets ajaga 2.27,73 (Ujumise SK)
  • Noormehed 200 m liblikat: Kaspar Helde ajaga 2.07,41 (TOP)
  • Noormehed 1500 m vabalt: Toomas Tanel Tammer ajaga 15.54,41 (Tartu UK)
  • Neiud 100 m kompleksi: Marie Toompuu ajaga 1.06,29 (Kalevi Ujumiskool)
  • Noormehed 100 m kompleksi: Demid Solodov ajaga 57,40 (SK Garant)

Neiude 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 4.35,85 ja juunioride arvestuses Ujumise Spordiklubi ajaga 4.29,96.

Noormeeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Garant ajaga 4.00,92 ja juunioride arvestuses olid samuti kiireimad Garanti noormehed varem mainitud uue Eesti noorte rekordiga 3.51,41.

Neiude 4 x 100 m vabalt teateujumise võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 4.02,13 ja juunioride arvestuses Ujumise Spordiklubi ajaga 4.00,07.

Noormeeste 4 x 100 m vabalt teateujumise võitis noorte arvestuses TOPi ujumisklubi ajaga 3.38,89 ja juunioride arvestuses Spordiklubi Garant ajaga 3.30,32.

Esimene võistluspäev

Esimesel päeval uuendasid Eesti vanuseklasside rekordeid nii Laura-Liis Valdmaa kui ka Garanti noormehed.

Laura-Liis Valdmaa püstitas Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistluste õhtuses finaalujumises 200 m selilis uue Eesti juunioride rekordi ajaga 2.11,75. Varasem rekord ajaga 2.13,27 kuulus Aleksa Goldi nimele ja oli ujutud 2016. aastal. Alan Smok uuendas samal alal Ivan Štšeglovi nimele kuulunud Eesti poiste tippmarki ühe sajandikuga. Uueks kuni 14-aastaste poiste 200 m seliliujumise tippmargiks on Alani ujutud aeg 2.07,67.

Esimese võistluspäeva hommikuses osas püstitasid Garanti noormehed 4 x 50 m kombineeritud teateujumises uue Eesti noorte rekordi ajaga 1.46,06. Võistkonnas ujusid Maksim Minajev, Alan Gritsõk, Dmitri Astrelin ja Erik Lihhats.

Esimese päeva alade võitjad noorte vanuseklassis:

  • Tüdrukud 50 m vabalt: Karolin Victoria Kotsar ajaga 27,36 (Audentese SK)
  • Poisid 50 m vabalt: Daniil Drozdov ajaga 23,83 (SK Garant)
  • Tüdrukud 200 m selili: Polina Timofejeva ajaga 2.23,51 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 200 m selili: Alan Smok uue kuni 14-aastaste poiste tippmargiga 2.07,67 (SK Garant)
  • Tüdrukud 100 m rinnuli: Eneli Jefimova ajaga 1.08,64 (Kalevi Ujumiskool)
  • Poisid 100 m rinnuli: Ralf Roose ajaga 1.03,61 (Tartu UK)
  • Tüdrukud 100 m liblikat: Polina Timofejeva ajaga 1.04,64 (Viimsi Veeklubi)
  • Poisid 100 m liblikat: Artur Tobler ajaga 57,21 (TOP)
  • Tüdrukud 400 m vabalt: Johanna Kübar ajaga 4.27,96 (Tartu UK)
  • Poisid 400 m vabalt: Georg Filippov ajaga 4.07,41 (Kalevi Ujumiskool)
  • Tüdrukud 200 m kompleksi: Johanna Kübar ajaga 2.22,17 (Tartu UK)
  • Poisid 200 m kompleksi: Artur Tobler ajaga 2.08,58 (TOP)

Esimese päeva alade võitjad juunioride vanuseklassis:

  • Neiud 50 m vabalt: Tiina-Britt Kaljuvald ajaga 26,62 (Ujumisklubi Briis)
  • Noormehed 50 m vabalt: Demid Solodov ajaga 23,23 (SK Garant)
  • Neiud 200 m selili: Laura-Liis Valdmaa uue Eesti juunioride rekordiga 2.11,75 (Tartu UK)
  • Noormehed 200 m selili: Maksim Minajev ajaga 2.03,14 (SK Garant)
  • Neiud 100 m rinnuli: Marie Toompuu ajaga 1.12,97 (Kalevi Ujumiskool)
  • Noormehed 100 m rinnuli: Christopher Palvadre ajaga 1.03,01 (TOP)
  • Neiud 100 m liblikat: Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.03,93 (Tartu UK)
  • Noormehed 100 m liblikat: Siim Nigul ajaga 56,22 (Orca Swim Club)
  • Neiud 400 m vabalt: Helena Heinlo ajaga 4.27,47 (Ujumise SK)
  • Noormehed 400 m vabalt: Kaspar Helde ajaga 3.58,14 (TOP)
  • Neiud 200 m kompleksi: Sofija Kendzior ajaga 2.23,07 (SK Garant)
  • Noormehed 200 m kompleksi: Demid Solodov ajaga 2.05,30 (SK Energia)

4 x 50 m vabalt segateate võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 1.43,96 ja juunioride arvestuses Kalevi Ujumiskool ajaga 1.41,23.

4 x 50 m kombineeritud teateujumise võitsid noorte arvestuses TOPi ujumisklubi noormehed ajaga 1.49,96. Juunioride arvestuses olid samal alal kiireimad Garanti sportlased, kes püstitasid ka uue Eesti juunioride rekordi ajaga 1.46,06.

Neidudest võitsid 4 x 50 m kombineeritud teateujumise noorte arvestuse Tartu Ujumisklubi neiud ajaga 2.04,77. Juunioride arvestuses olid samal alal kiireimad Kalevi Ujumiskooli neiud ajaga 2.02,53.