Avaleht Sport Raul Must jõudis Euroopa Meistrivõistlustel 16 parema sekka
Raul Must jõudis Euroopa Meistrivõistlustel 16 parema sekka

Raul Must jõudis Euroopa Meistrivõistlustel 16 parema sekka

Foto: Mark Phelan / Badminton Europe
Foto: Mark Phelan / Badminton Europe

Sulgpalli Euroopa Meistrivõistlustel Taanis Koldingis alustas eile võistlust Eesti meeste esireket Raul Must. Must oli loosi tahtel esimeses ringis vaba ja pääses otse kolmekümne kahe parima hulka. Teises ringis tuli vastaseks maailma edetabeli 106. reket Luka Wraber Austriast.

Must oli EM avakohtumises kindel ja alistas vastase 38 minutiga 21-16, 21-18. „Mäng oli küllaltki tasavägine, esimene mäng EM-l on alati konarlik. Hea meel, et sain võidu kahe geimiga kätte ja saan edasi minna võistlusega,“ arvas Must mängu järel.

Musta kaheksandikfinaali vastane on veel selgumas prantslase Brice Leverdezi ja venelase Sergei Siranti kohtumisest. Eeldatavalt on favoriit võistlustel seitsmenda asetusega Leverdez, kellega Must mängis viimati RIO OM-l ja pidi siis kolmes geimis tunnistama prantslase paremust. „Usun, et homne vastane on Leverdez ja tuleb raske mäng. Ta on hea mängija kelle vastu proovida, kui tugev ma praegu olen. Sooviks võtta ka revanši viimase kaotuse eest OM-l. Vorm tundub praegu hea, aga eks homne mäng näitab täpsemalt,“ sõnas Must.

Naiste üksikmängus pidi Getter Saar (BWF 112.) leppima kaotusega hollandlanna Gayle Mahulette (BWF 92) vastu. „Mul olid head võimalused ja väga rahule ei jää mänguga. Esimeses geimis, kui suutsin lõpus järgi tulla oleks olnud vaja geimi kätte saada ning siis oleks ka teist geimi olnud parem mängida,“ lausus Saar. Sellega sai Getter Saar oma EM debüüdil 17. koha. „EM-lt võtan kaasa siiski head kogemused, see oli hästi korraldatud turniir, palju häid mängijaid ja mänge,“ võttis Saar võistluse kokku.