Avaleht Sport Ratasepp kutsub harrastustiime 40 päevaga ultratriatloni läbima
Ratasepp kutsub harrastustiime 40 päevaga ultratriatloni läbima

Ratasepp kutsub harrastustiime 40 päevaga ultratriatloni läbima

152 km ujumist, 7200 km rattasõitu ja 1688 km jooksu peab ultratriatleet Rait Ratasepp läbima, kui astub sügisel iseendale korraldatava 40-kordse ultratriatloni starti. Selleks, et julgustada avastama enda tegelikke sportlikke võimeid ning kombata ja nihutada oma vaimseid ja füüsilisi piire, kutsub Ratasepp inimesi üles sama distantsi läbima meeskonnana.

Start antakse meeskondadele 19. augustil. 40-kordse täispika triatloni distantsid peavad olema läbitud 40 päeva sees, hiljemalt 27. septembriks. 28. septembril võtab Ratasepp katsumuse teatepulga üle ja annab stardi oma hooaja põhikatsumusele 40-kordsele ultratriatlonile Fuerteventural.

Meeskonnaliikmete arv ei ole piiratud. “Meeskonna võib komplekteerida sõpradest, perekonnast, töökaaslastest või tutvusringkonnast. Peaasi, et kõik on nõus järjepidevalt panustama eesmärgi täitmisesse: läbida 40 päeva jooksul 40 täispika triatloni distantsid. Tänavu on tiimidel enda reguleerida, mis mahus nad päevas kilomeetreid koguvad. Oluline on vaid, et iga kümnenda päeva lõpuks peab olema veerand distantsidest läbitud. Alati võib ka rohkem,” seletas Ratasepp, lisades, et sellega kaob tiimil pinge läbida iga päev kindel distants, “See teeb kogu katsumuse läbimise paindlikumaks.”

Ratasepp rõhutas, et tegemist ei ole võistlusega. “Esmatähtis on kogu katsumus meeskonnana läbida ja kogeda eneseületusega kaasnevat emotsiooni. Finišiemotsioon on suuresti see, mille pärast mina seda distantsi läbima lähen. Nagu näitas eelmine aasta, on see katsumus meeskondadele hea võimalus üksteist veel paremini tundma õppida, suuta raskustest üksteist toetades üle olla ja koos rõõmustada. See on väga hea meeskonnakoolituse vorm,” muheleb Ratasepp.

Möödunud aastal, mil Ratasepp läbis Fuerteventural 20-kordse ultratriatloni, pani katsumusel #challengeratasepp end proovile neli tiimi ehk 61 inimest.

Registreerimine on avatud 14. augustini.