2. Sport
  3. Rakvere Kevadjooksu kiireima aja jooksis Kaidi Kivioaja
Rakvere Kevadjooksu kiireima aja jooksis Kaidi Kivioaja

Kevadjooksu start Foto: Ain Liiva

Laupäeval Rakvere linnatänavatel viie kilomeetri pikkuse Rakvere Kevadjooksu kiireima aja jooksis Kaidi Kivioja, võites ühtlasi noorte neidude arvestuses Lääne-Virumaa meistritiitli krossijooksus.

Teine Rakvere Kevadjooks andis võitjate nimistusse meestest Margus Rõugi ja naistest Katrin Kuke nime. Rõuk jooksis välja aja 18:47.23 ja Kukk finišeerus ajaga 21:15.72.

Meestest finišeerus teisena Marek Truumaa ajaga 19:51.86 ja kolmandana tuli üle finišijoone Meelis Laanemets, kelle ajaks märgiti 20:52.69.

Naiste 5 km krossijooksu kiireimaks osutus Katrin Kukk ajaga 21:15.72. Talle järgnesid teisena Triin Tomingas ajaga 25:01.53 ning kolmandana finišeerus Ingrid Ait 26:17.36-ga.

Noortest neidudest võitis kuldmedali Kaidi Kivioja ajaga 16:55.10. Hõbemedalile tuli Helen Lauri 41:02.96-ga. Pronks kuulus Liisi Sündile ajaga 41:54.89.

Noormeestest võitis meistritiitli Karl-Gustav Nagel ajaga 18:56.57. Teise koha sai Aron Kuusik 20:05.86-ga. Pea 30 sekundit kaotas talle Rando Riks,  kelle lõpuajaks fikseeriti 20:34.55.

Naisjuunioride arvestuses läks võit aga Eleri Zadonskile, kes jooksis ajaga 18:58.14. Teisele pjedestaalikohale tuli Dagmar Lui 21:02.69-ga. Kolmanda koha võitles välja Melissa Veilberg ajaga 26:57.21.

Meesjuunioridest osutus võidukaks Ragnar Lui ajaga 18:45.05. Teisena finišeerus Rainer Bõkov ajaga 19:59.24 ja kolmandana tuli üle finišijoone Georg-Harald Nagel, kelle ajaks märgiti 20:06.16.

Naisseenioritest oli kiireim Maie Alaots 25:45.80-ga. Talle järgnesid teisena Ülle Liiv ajaga 26:09.77 ning kolmandana finišeerunus Külli Raudsalu 26:16.15-ga.

Meesseenioritest tuli meistriks Meelis Veilberg, kes jooksis välja aja 17:27.99. Teiseks tuli Andres Sune, kes finišeerus ajaga 17:46.01. Kolmanda koha võitles välja Üllar Lillmets 19:17.73-ga.

Rakvere Kevadjooksu korraldas MTÜ Rakvere Maraton teist aastat. Tänavu selgitati kevadjooksul välja ka Lääne-Virumaa meistrid krossijooksus. Ajavõtuteenust pakkus Lääne-Virumaa meistrivõistluste raames Lääne-Virumaa Spordiliit.