Avaleht Sport Golf President Cup golfiturniiri võitsid Toomesso ja Vettus
President Cup golfiturniiri võitsid Toomesso ja Vettus

President Cup golfiturniiri võitsid Toomesso ja Vettus

Foto: Urmas Kamdron

Eile toimus Jõelähtmel Estonian Golf & Country Clubis hooaja üks oodatuim golfiturniir President Cup by Ballantine’s, mille võitis põhiklassis meestest Janar Toomesso ja naistest Riina Vettus. Parimatele mängijatele pani auhinnad välja Šoti viski lipulaev Ballantine’s.

Heitlikes ilmastikuoludes peetud võistlusel startis 143 golfimängijat, kellest enamus pidid ka äikesevihma tõttu pidama poole tunnise võistluspausi. Üle kuue tunni kestnud mänguringi jooksul suutsid tugevamad hoida külma närvi ja teha häid tulemusi. 

Kahjuks ei olnud ühelgi mängijatest nii palju õnne, et sõita koju uhiuue Lexus IS F Sport autoga, mis oli hole-in-one auhinnaks 10ndal rajal. Kõige lähemal oli autovõidule Jan Larsson, kelle pall jäi seisma august ligi 30cm kaugusele.

Meestest võitis tagatiidelt peetud võistluse Janar Toomesso 74 löögiga, teise kuni neljanda koha väljaselgitamiseks, kus kolm mängijat olid mänguringi jooksul teinud 77 lööki, oli vaja play off’i, mis peeti 10ndal rajal. Taivo Jaansoo tegi par’i, võitis teise koha, Mait Schmidt tuli kolmandaks play-off’is tehtudbogey‘ga ning Marten Palm ei lõpetanud oma bogey‘ putt’i, millega kaotas auhinnalise koha.

Naised mängisid HCP löögimängu ning Riina Vettus võitis tulemusega -2, Margarita Ross oli raja par’iga teine ning kolmandaks tuli Apawan Chinglek tulemusega +4.

Ka HCP löögimängus, mis mängiti klubitiidelt, oli vaja parimate väljaselgitamiseks teha ümbermängimine 10ndal rajal. Priit Post suutis siin olla parim ja võtta võidu Joel Aduli ees. Esikolmikus said kõik tulemuseks -2, kolmandaks jäi sel korral Pepe Aaviksoo.

Meeste HCP 18,5-36 klassis võeti võit 36 punktiga – võitis Toomas Laan sama punktisumma teinud Andris Jegersi ees. Kolmas oli punkti võrra vähem mänginud Ivar Kulbin. Naiste samas klassis olid samuti esimesed kaks sama tulemusega – Svetlana Käsk võitis võistluse Piret Koppeli ees, mõlemad tegid 39 punkti, kuid vastavalt juhendile läheb võit mängijale, kelle viimased 9, 6 või 3 rada on paremad.