Avaleht Koos koroonast üle PÖÖRDUMINE I Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidendi pöördumine: palun toetame raskel ajal spordiklubisid ja oma treenereid!
PÖÖRDUMINE I Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidendi pöördumine: palun toetame raskel ajal spordiklubisid ja oma treenereid!

PÖÖRDUMINE I Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidendi pöördumine: palun toetame raskel ajal spordiklubisid ja oma treenereid!

“Viimaste nädalate kriitilised arengud kiiresti leviva uue viirushaigusega on destabiliseerinud maailma ja Eesti majanduse ning löönud segi meie kõigi isiklikud plaanid ja unistused. Võistlused on ära jäetud või edasilükatud, spordiklubid suletud ning personaaltreenerid tööta. Paraku tuleb selle olukorraga leppida, säilitada usk ja optimism ning olla eeskujuks teistele. Kulturism ja fitness on täiskasvanute arvestuses ülekaalukalt Eesti kõige suurema harrastajate arvuga spordiala. Kutsetunnistusega treenerite hulk üks suuremaid Eestis ning meie treenereid ettevalmistavad koolitused tipptasemel,” ütleb oma üleskutses Eesti kulturistmi ja fitnessi liidu president Ergo Metsla.

Võistlevad sportlased ja neid ettevalmistavad treenerid

Kahtlemata on käesolev kriis kõige valusam kõigile meie võistlevatele sportlastele – nii amatööridele kui profisportastele ja nende pühendunud treeneritele. Paljudel teie hulgast on või oli pooleli ettevalmistus ning plaanid ja eesmärgid paigas.

Soovin kõikidele sportastele ja treeneritele kindlat meelt ja usku ja loodan siiralt, et esindame peagi Eestit taaskord võimsalt ja tulemuslikult rahvusvahelistel tiitli-ja suurvõistlustel.

Klubid, personaaltreenerid ja harrastajad 

Meie ala suure harrastajate arvu taga on kvaliteetset teenust pakkuvad liikmesklubid. Need klubid ühendavad rohkem kui 20 000 kulturismi ja fitnessi harrastajat ja sadu personaaltreenereid.

Klubide sulgemine paneb neile äärmiselt suure finantssurve ning lisaks võtab töö ja sissetuleku personaaltreeneritelt.

Siinkohal minu üleskutse harrastajatele, klubide liikmetele, kelle jaoks on spordiklubid muutunud teiseks koduks ning asendamatuks elu osaks – et ka mõne kuu pärast te saaksite oma lemmikharrastusega tegeleda ja selle kaudu tervislikult ja tervelt elada – ärge katkestage spordiklubide liikmelisust ning võimalusel tasuge liikmemakse ka sellel raskel ajal kui klubid suletud on. Andke klubidele võimalus teie jaoks olemas olla ka siis, kui kriis on möödunud. Mina isiklikult olen kirjutanud nii klubile kus ise treenin ja klubile kus treenib minu poeg  ja palunud oma jooksev kuupakett käigus hoida.

Teise üleskutse teen personaaltreenerite toetuseks. Head harrastajad meie personaaltreenerite ettevalmistus lubab neil mitte ainult jõusaalis ja raskustega vaid ka vabas õhus või kodus keharaskustega treeninguid juhendada. Võta telefon, helista oma personaaltreenerile ning lepi kokku personaaltreeningud vabas õhus või mõne digitaalse kanali kaudu kodus. Usu – see on mõlemapoolselt kasulik – sul ei jää trenn tegemata ning sinu personaaltreenerid ei jää tööta.

Hea fitnessi-spordi rahvas ja head fitnessi-fännid harrastajad! Fitness ei ole üksnes sport vaid elustiil. Terves kehas on terve vaim ning terve vaim ja terve keha on parim relv võitluseks viiruse ja sellest tingitud murede vastu.

Hoiame kokku, toetame üksteist ja püsime terved! 
 
Ergo Metsla 
Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga