Avaleht Sport PODCAST I Urmas Sõõrumaa: kui võidame kaks medalit, jääme Tokyo olümpiaga rahule
PODCAST I Urmas Sõõrumaa: kui võidame kaks medalit, jääme Tokyo olümpiaga rahule

PODCAST I Urmas Sõõrumaa: kui võidame kaks medalit, jääme Tokyo olümpiaga rahule

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ütles Eesti Olümpiaakadeemia podcast’is, et Eesti sportlastel tuleb minna olümpiale kõrgete eesmärkidega.

“Tuleb minna võitma, mitte lihtsalt võitlema, sest see on spordi üks olemus. Olümpiale pääsemise kadalipp on nii tihe, et kõik, kes sinna pääsevad, on tegelikult juba võitnud,” sõnas ta. Sõõrumaa sõnul võiks jääda olümpia tulemustega rahule, kui eestlased võidavad paar medalit.

Sõõrumaa ütles, et protestid Tokyos on loomulik. “Tänapäeval midagi 100% kindlat ei saagi olla. Kohalikud elanikud on vastu olümpiamängudele, see on üsnagi loomulik. Mäletan, et ka Rio de Janeiro olümpia ettevalmistuse ajal olid suured miitingud, sest olümpia toob kaasa suuri muutusi linnades,” sõnas ta.

Sportlaste vaktsineerimisest rääkides tõdes EOK president, et sportlased, kes vaktsiini soovisid, seda ka said: “Kui ühiskonnas on elanikud, kes on väga suures ohus, siis on sportlase kohus anda teed neile, kellel on oht suurem. Pigem oleme lähtunud sellest, mis suundi valitsus annab ja pole hakanud tagauksest sisse pugema.”

Marko Kaljuveer ütles podcast’is, et loodab avatseremoonia ülekandelt suurt vaatajanumbrit.

“Kuigi meil on kuus tundi ajavahe, siis reedesel päeval (23. juulil) olümpiamängud avatakse ja avatseremoonia on kell kaks päeval. Just avatseremooniad on üldiselt hästi vaadatavad,” sõnas Kaljuveer. Samas nõustus ta saatejuhiga, et Aasias toimuvad võistlused ei klapi Eesti telekanalite õhtuste prime time’i aegadega: “Kui seal hakkavad hommikused alad kell 9 hommikul, siis meie ülekanded Eesti aja järgi kell 4 hommikul ja lõpetame otseülekannetega umbes kell 4-5 õhtul.”

Kaljuveer ütles, et olümpia ärajäämise kohta pole ühtegi vihjet tulnud: “Mul oli pikk kolmetunnine koosolek OBS-i (Olympic Broadcasting Services) inimestega ja esines ka ROK-i president Thomas Bach video vahendusel. Mitte ühtegi vihjet, et olümpia peaks ära jääma, ei olnud. Töötame välja plaane, kuidas teleinimesed peaksid saama seal mullis oma tööd teha.”

Podcast’is veel:

  • Kas olümpiamängude toimumine eeloleval suvel on tänase seisuga küsimärgi all?
  • Millised otseülekanded on kõige suuremad vaatajamagnetid?
  • Tehisintellektil töötavad kaamerad toodavad voogedastuse kujul otseülekandeid korvpallimängudest Eestis. Kas on oodata ka Tokyos, et robotid filmivad mingeid võistlusi?
  • Alati spekuleeritakse, kes süütab olümpiatule avatseremoonial. Kas Tokyos võiks esimest korda ajaloos robot süüdata olümpiatule?
  • Kes on Eesti suurimad medalilootused Tokyo olümpial? Magnus Kirt? Vehklejad? Kümnevõistlejad? Epp Mäe? Kas meie tennisistid võiks sekkuda kõrgesse mängu?
  • Kas Eesti sportlased on ehk mõnikord liiga tagasihoidlikud ja võiksid julgemaid, ambitsioonikamaid eesmärke püstitada?