Avaleht Sport Palju õnne! Jõutõstjad Margus Silbaum, Siim Rast ja Mihkel Ruut said EOK tunnustuse
Palju õnne! Jõutõstjad Margus Silbaum, Siim Rast ja Mihkel Ruut said EOK tunnustuse

Palju õnne! Jõutõstjad Margus Silbaum, Siim Rast ja Mihkel Ruut said EOK tunnustuse

Siim Rast ja Kaido Leesmann
Fotod: EOK/Raigo Pajula

Eesti Olümpiakomitee tunnustas Hilton Tallinn Park hotelli konverentsikeskuses korraldatud vastuvõtul sportlasi ja treenereid, kes on võitnud 2017. esimesel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid. Teiste seas said tunnustuse ka kolm Eesti Jõutõsteliidu sportlast, kes on võitnud 2017. esimesel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid. Nendeks on Margus Silbaum, kes sai Hispaanias meeste Euroopa Meistrivõistlustel kategoorias kuni 93 kilogrammi esikoha, Siim Rast, kes tõi II koha Euroopa Meistrivõistlustelt klassikalises jõutõstmises Taanis kategoorias üle 120 kilogrammi, ja Mihkel Ruut II koha eest meeste maailmameistrivõistlustelt lamades surumises Leedus.

Margus Silbaum

Margus Silbaum ütles, et Euroopa meistritiitel on hinnang tema 23 aastat kestnud elustiili ja valikute reale. Eesti Jõutõsteliidu juht ja jõusportlaste treener Kaido Leesmann omakorda lausus, et Eesti Olümpiakomitee tunnustus aitab kaasa ala populariseerimisele ja noorte pealekasvule. “Kellele me neid medaleid siis toome? Et oma riik tunnustaks ja meeles peaks, on väga oluline nii noorele, kui ka veteransportlasele. Iga spordiala jaoks on see kindlasti väga tähtis, samuti noorsportlase jaoks annab see kindlasti motivatsiooni edasiminekuks,”usub ta. “Oleme ausad, treeneritele on see üks väheseid võimalusi pilti saada. Tavaliselt jääb treener varju ja seda kohati teenimatult. Alati ei olegi palju vaja, vahest piisabki käe pihku andmisest. Olen ise olnud sellistel üritustel korduvalt nii treeneri kui ka sportlasena. Mis seal salata, eks see on koht kus saad aru, et midagi on seekord hästi tehtud!”

Pidulikul vastuvõtul õnnitles Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa edukaid täiskasvanuid, noor-, veteran- ja parasportlasi, kes on võitnud tänavu Eestile rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel kokku juba 65 medalit. Esimese poolaasta medalite hulka kuuluvad ka näiteks Epp Mäe Euroopa meistrivõistluste pronksmedal naistemaadluses ja Kelly Sildaru juunioride maailmameistrivõistluste kaks kuldmedalit vigursuusatamises.

Medalistide seas on ka mitu EOK järelkasvutiimi “Märka järgnevat põlvkonda” tänavuse kooseisu liikmeid: virgursuusataja Kelly Sildaru, snookerimängija Andres Petrov ja taekwondo sportlane Vladislav Žarov, varasematest koosseisudest ka veemotosportlane Rasmus Haugasmägi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga