Avaleht Sport Golf OTSE SÜNDMUSKOHALT! Pärnu Kaubamajakas käib tutvustav golfimöll
OTSE SÜNDMUSKOHALT! Pärnu Kaubamajakas käib tutvustav golfimöll

OTSE SÜNDMUSKOHALT! Pärnu Kaubamajakas käib tutvustav golfimöll

IMG_9939

Valgeranna Golfiklubi kolis täna üheks päevaks Pärnu Kaubamajakasse, et selgitada linnarahvale, mis on golf ja kuidas seda mängitakse. Kõigil soovijatel lastakse teha harjutuslööke ning selgitatakse reegleid ja etiketti. Ajakiri Golf ja portaal GoodNews on oma reporteritüdrukute Monika Kuzmina ja Joanna Müüri isikus kohapeal ja nad annavad sündmustest teada.

White Beach Golf klubi caddiemaster Viljar Kõiva räägib, et klubirahvas on rahva sekka mineku mõtet juba kaua vaaginud, aga polnud seda tänaseni teoks teinud, kuid kuna üks klubiliikmetest töötab Kaubamajakas, siis kasutasid nad võimaluse ära, püstitasid sinna oma atribuutika ja meelitavad nüüd inimesi golfi poole. “Oleme ise ilusad ja lõbusad ja inimesi kõnetades loodame neid golfi mängima saada,” räägib Viljar Kõiva Monikale.

IMG_0201

Tema sõnul tahaks Valgeranna klubi meelsasti näha golfi mängimas ka teiste spordiklubide inimesi, sest see oleks heaks vahelduseks ka poksijatele, jalgpalluritele, tõstjatele ja teistelegi. Et tegu pole sugugi lihtsa alaga, peaks igale uudistajale selguma, kui ta on läbi käinud esimesed 18 rada umbes 7-kilomeetrilise distantsiga ja on sooritanud 130-140 lööki — see on kõva koormus! Viljari ise on juba kolm ringi golfi mänginud ja ütleb, et see polnud kerge, aga tulemas on üritusi, kus mängitakse 5 ringi päevas.

Üheks Monika “ohvriks” on golfitar Margit Rits, kes püüab tulevasi golfareid nii, et jutustab inimestele oma loo. Tema nimetab ennast alles roheliseks mängijaks, olles varem tennisemängija olnud ning golfini jõudis ta abikaasa kaudu. “Ütlesin talle, et mina golfi mängima ei tule, see tundus mulle nii aeglane, aga nüüd ei saa ma golfi juurest minema, olen kogu hinge ja südamega siin,” jutustab Margit. “Kui ma green card`i ära tegin, käis klõks, läksin koju, palusin abikaasalt vabandust ja rajale tagasi, siia ma jäin ja Valgerannas nüüd elangi. Kui varem mängisin tund aega kiiret tennist, siis nüüd kolm tundi aeglast golfi ja ma olen õnnelik! See on midagi hingele, pall, kepp, bägi ja siis ununeb kõik, mis päeva jooksul on juhtunud, see on täielik fun!”

Vasakult: Margit Rits, Margit Sipelgas, Joanna Müür
Vasakult: Margit Rits, Margit Sipelgas, Joanna Müür

Tuntud golfari, 12-aastase staažiga pealinlase Egeti Liivi kutsus üritusele golfiklubi president ja kuna tal on just vaba päev, siis tuli Egeti inimesi õpetama. Tema tutvustab tehnikat ehk siis kuidas vabalt lüüa. “Pole vaja üle rääkida, muidu läheb info ühest kõrvast sisse, teisest välja, kui golfist lihtsalt rääkida, saab igaüks pihta,” arvab ta. Mees ise alustas golfiga nii, et läks sugulasega kaasa, algul korjas golfipalle, siis tegi esimesed putid ja golf hakkaski meeldima.

IMG_0008

Egeti ütleb, et golf tähendab tervist ja liikumist, see pole kõrge pulsiga ala, sobib igaühele, nii ühe- kui 90-aastasele ning ka puudega inimesele, olles üks väga universalne ala. Tema sooviks on, et inimesed kustutaksid eelarvamuse golfist kui rikaste alast, kus käib üks mõttetu toksimine. “Inimesed võiksid proovida võimalikult palju asju ise järele, mitte kuulata teiste arvamust, vaid ise kogemuse kaudu arvata,” lisab ta.

Norras töötav Priit Kikas on hetkel kodus käimas ja tuli Kaubamajakasse uudset pakkumist järele proovima. Tegelikult on Priit minigolfi juba mänginud. “Siin on ebakindlam mängida, löögid on tugevamad, minigolfis on sihtmärk lähemal ja endal on lihtsam palli suunata,” arvab ta. “Kindlasti tahaksin suurel väljakul distantsil mängida. Igapäevaselt ma golfiga kursis ei ole, aga vaba aja sisustamiseks tundub huvitav ala olevat.” Sportlasena käib Priit ka jooksmas, treenib jõusaalis ning mängib jalg- ja korvpalli.

IMG_9976

Rannajalgpallur Taavi Tamm tegi Kaubamajakas elu esimesed löögid ning kui esimese mõttena pidas ta golfi igavaks alaks, siis nüüd tundub see huvitav ja ta tahaks treeneri käe all vaikselt proovima hakata. Temaga on nii, et kui antakse võimalus midagi järele proovida, siis on ta kohal. Taavi rannajalgpallis Eesti meister ja hõbedase medali omanik, sel aastal tahab ta pääseda Eesti koondisesse, mängida maailmameistrivõistluste valikmängudel ja saada taas Eesti meistriks. Ta mängib esimese eestlasena ka Venemaa tugevaimas sarjas. Nagu golf nii on ka rannajalgpall tema sõnul tõusuteel, see laieneb Tallinnast ja Pärnus ka Võrru ja Narvasse ning Pärnus rajatakse rannaalale lausa kolm väljakut.

Kaubamajakas_12

Tallinlane Elari Jõendi on golfi proovimas oma poegade, 5-aastase Joosepi ja 3-aastase Mattiasega, kes on noorimad proovijad ja said palli ka mitu korda auku. Nende isal on see esimene kord mängida, ta arvab, et suviti võiks golfimängu proovida, kuid aega siiski napib, sest ta tegeleb samuti korv- ja jalgpalliga, olles golfi suhtes siiski eelarvamustevaba, sest ka tema sõber mängib seda. Seega siis tõmbab golf ka teiste spordialade esindajaid.

IMG_0099

Joanna saab kätte ühe daami, kelle nimi on Kristel Mölder ja kes pole siiani golfiga kokku puutunud. “Selleks, et ma ei nakatuks,” naerab Kristel. “Kardan, et see hakkab mult aega röövima!” Ta ei pea golfi igavaks ega mittesportlikuks, vaid usub, et tegu on hea ja rahuliku spordialaga, mida saab harrastada värskes õhus ja mis peaks sobima vanematele inimestele.

Möödunudreedesel golfi tutvustaval päeval Pärnu Kaubamajakas jäi ajakirja Golf vastutava toimetaja ja ajakirjaniku Monika Kuzmina mikrofoniulatusse ka White Beach Golf klubi juhatuse president Toomas Teekel, kes tutvustas oma lemmikala golfivõõrale rahvale väga värvidesse riietatuna. “See kutsub inimesed kokku ja ma pean ju endale tähelepanu tõmbama,” arvas president naerdes. Tema hinnangul see ka mõjus, sest arglikult lähenenud huvilised lõid juba peagi julgeid lööke.

Toomas Teekel ütleb, et lisaks golfi tutvustamisele kutsutakse selle kaudu inimesi ka avatud väljakute päevale, mida on sel kevadel kogunisti kolm tükki ning selleks kasutatakse ära ka tutvusringkonda ja Pärnu meediat, et rahvas rohkem golfi juurde tuleks.

IMG_0170

President nendib, et tutvustusürituse kokkupanek käis spontaanselt, mõte sellest tekkis juba aastavahetusel ja kuna üks klubi liikmetest Margit Sipelgas töötab Kaubamajakas, siis saadi ka sealt poolt promoürituseks nõusolek, Marko Siigla lõi kiiresti tiimi kokku ja reede õhtupoolikul võis juba nentida, et üritus on igati korda läinud.

“Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer soovib, et paari aasta pärast oleks Eestis 5000-6000 golfimängijat ja ega siis teistmoodi saagi, golf peab tulema väljakutelt rahva sekka,” arvab Toomas Teekel.

Monika juhib tähelepanu sellele, et üritus on hästi ajastatud Pärnu Restoranide nädalale, mil taksosõitki Valgeranda on soodustusega — seega siis on tegu koostööpartnerlusega. Klubi president nendib, et tegu on ühise sooviga ellu jääda, sest aprillis alguses pole Pärnus ei randa ega sooja, aga tänu sellistele üritustele on suvepealinnas nüüdki palju turiste, kes muidu sinna ei satuks. Klubi hooajaliseks eesmärgiks ütleb ta soovi igati paraneda, teha kahel Pärnu väljakul ühisüritusi ja hästi esineda golfi Eesti meistrivõistlustel.

Ajakirjanik juhib tähelepanu üldkoosolekul välja öeldud mõttele, et liikmete arvu ei tahetagi väga suurendada. “Ühest küljest oleks seda vaja, aga teisalt, meil Eestis on kaks mammutklubi ja kui klubis on tuhat liiget, siis tekib sinna sisse väiksemaid klubisid, seega parem ongi selline paraja suurusega klubi,” selgitab Toomas, lisades vanahärra Mauruse sõnadega, et uusi liikmeid võetakse vastu kasvõi kell 2 öösel.

Lõpus satub Monika reporteripilgu alla ka Kirke Stina Karin, kes mängib golfi esimest korda ja on sellest saanud erilise vinge tunde. Temal soovitas golfi proovima minna muusikaõpetaja Mari-Krõõt Fridolin, kes ise samuti golfitar ning lisaks on tantsimise ja ratsutamisega tegelev neiu ka ise golfiväljakust mööda ratsutades huviga mängijaid jälginud. Ta leiab, et selline proovimisvõimalus võtab inimestel neid hirme maha, mis golfiga seoses võivad olemas olla.

GoodNews Pärnu Kaubamajakast, otse White Beach Golf klubi golfipäevalt.

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga