Avaleht Sport Olümpiapäeval saab käia võrkpallurite jälgedes
Olümpiapäeval saab käia võrkpallurite jälgedes

Olümpiapäeval saab käia võrkpallurite jälgedes

Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Laupäeval saab Tartus olümpiapäeva jooksul näha nii Eesti võrkpalli rahvuskoondisi kui ka parimaid rannavollemängijaid.

Olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ja sporditurul ostelda. Üritus on tasuta. Võrkpallialal on väljas näitus “Eesti on võrkpallimaa 100”. Treenerite ja mängijatega saab erinevaid harjutusi proovida ja võrkpalli mängida.

Olümpiapäev toimub Tartus “TV 10 olümpiastarti” 48. hooaja finaali raames. Võrkpallurid pole noorte kergejõustiku kasvulavaga sugugi võõrad. Tänastest ja varasematest võrkpallikoondise mängijatest on sarjas võistelnud näiteks Robert Täht, Kristo Kollo, Liis Kullerkann, Anu Ennok, Jade Šadeiko, Mari-Liis Graumann, Keith Pupart, Kristjan Sikaste, Anna-Liisa Sutt, Jarmo Neuhaus ja Oliver Taats. Nii mõnigi neist on sarjas teeninud etapil alavõidu ja jõudnud mitmevõistluse finaalis kaheksa parema hulka.

Koondise temporündaja Ardo Kreegi vanaisa Ants Teder töötas seejuures välja punktitabeli, mille alusel selguvad tänavugi Tamme staadionil mitmevõistluse võitjad ja parimad koolid.

Võrkpalli saab nautida ka Tamme staadionilt väljaspool: laupäeval toimub Raekoja platsil Eesti rannavolle Grand Prix’ etapp, kell 17 mängib Eesti rahvusnaiskond TÜ spordihoones Portugaliga ja kell 20 on Eesti rahvusmeeskond võistlustules Hispaania koondise vastu.