Avaleht Sport Maik-Kalev Kotsari karjäär jätkub peale NBA draft’i Saksamaa Bundesligas
Maik-Kalev Kotsari karjäär jätkub peale NBA draft’i Saksamaa Bundesligas

Maik-Kalev Kotsari karjäär jätkub peale NBA draft’i Saksamaa Bundesligas

Novembri keskel toimus järjekordne NBA draft ehk noormängijate valimine maailma kõige tugevamasse korvpalliliigasse. Nagu alati, nii ka sellel aastal oli igal NBA meeskonnal võimalus oma koosseisu valida kaks uut mängijat ehk 30 meeskonna peale kokku tehti õnnelikuks 60 noormängijat.

Draft’i esimese valikuga kasutas Minnesota Timberwolves võimalust endale täienduseks tuua Anthony Edwardsi, keda üldiselt peeti sellel aastal ka üheks suurimaks draft’i favoriidiks. Tegemist on tagamängijaga, kes oma esimese ja ka ainsaks jäänud ülikooliaasta jooksul viskas Georgia Ülikooli eest keskmiselt 19,1 punkti mängus.

Eestlaste tavalisest suurem huvi oli sellel aasta seotud meie oma poisiga

Sellel aastal oli NBA draft’i üles antud ka meie oma mees Maik-Kalev Kotsar. Eelmisel hooajal eduka viimase ülikooliaastaga oli Kotsar oma aktsiaid valituks saada märgatavalt tõstnud. Meie mees tõusis oma meeskonna South Carolina Gamecocksi selgeks liidriks ja oli üks väheseid, kellelt meeskond võis alati stabiilseid esitusi oodata. Kuna eelmise hooaja näol oli ühtlasi tegemist Kotsari viimase aastaga ülikoolis, oli ta automaatselt üles antud ka tänavuse aasta NBA draft’i.

Pisikeseks optimismiks oli põhjust, sest Kotsar paistis lisaks korvpallile viimasel ülikooliaastal silma  palju muu positiivsega. Noormees valiti koguni South Carolina Ülikooli aasta meessportlaseks. Valiku tegemisel peeti lisaks sportlikele tulemustele silmas õpitulemusi. Viimast aastat ülikoolis õppinud Kotsar suutis õppeaasta vältel hoida keskmist hinnet 3,2 peal.

NBA meeskondadele, kes lisaks oskustele palliplatsil hindavad noormängijates kõike seda, mis jääb korvpallist väljapoole ja ka kahe kõrva vahele, ei jäänud see kindlasti märkamata ja nii ei olegi eriline üllatus, et spordiennustuse koefitsiendid ja tasuta kasiinoboonused panustajateni toovad kihlveokontorid hindasid Kotsari võimalust NBA draft’is valituks saada tõenäosusega 15%.

Ekspertide hinnangutes siiski vähe kajastamist leidnud Maik-Kalev Kotsar ei suutnud NBA-d ja kogu kossumaailma sarnaselt Martin Müürsepale šokeerida ja vähemalt järgmisel hooajal eestlasi veel NBA väljakutel pallimas ei näe.

Eesti korvpalli lähitulevik paistab heleroosades toonides

Eesti korvpalli tulevik paistab aga helgem kui kunagi varem sellel aastatuhandel. Pead on tõstmas uus noorte mängijate põlvkond, kes suutis juba 2019. aasta kevadel loputada sellist korvpalli suurriiki nagu Serbia ja sellel suvel Balti keti karikaturniiri raames peetud sõprusmängus koguni Leedut.

Tõeliste Eesti korvpallifännide jaoks on mängijaid, kellele kaasa elada, rohkem kui ühel käel sõrmi. Sander Raieste hoiab Eesti lippu kõrgel Hispaania kõrgliigas, Henri Drell teeb tegusid Itaalia kõrgliigas, Kerr Kriisa siirdus sellel suvel Arizona Ülikooli, kust ootame juba lähikuudel pikisilmi uudiseid esimestest mängudest. Lisaks on meil koosseisus loomulikult juba peaaegu et vanameistristaatuses Siim-Sander Vene, isalt nii mõndagi pärinud Kristian Kullamäe ja viimasel ajal klubikorvpallis säravaid esitusi tegev Kaspar Treier.

Eesti korvpallikoondise fännidel on juba lähiajal põhjus pöidlad kõvasti pihku suruda, sest korvpalli EM-valiksarja järgmised B-alagrupi mängud peetakse juba novembri lõpus Tallinnas Saku suurhallis. Eesti meeste korvpallikoondisel tuleb siis koduväljakul vastamisi minna Põhja-Makedoonia ja Venemaaga ja mis oleks magusam, kui võtta veel paar hinnalist skalpi ja jätta koju ka võit oma suure idanaabri üle.

Rääkides Eesti korvpallikoondise võitudest, siis isegi selle aasta NBA draft’i võib pidada Eesti korvpallikoondise pisikeseks võiduks, sest novembri alguses juba Saksamaa Bundesligas eduka debüüdi teinud Kotsar jääb kindlalt püsima siiapoole Atlandi ookeani ja on Eesti koondisele tulevastes Euroopa meistrivõistluste valikmängudes kindlasti oluline täiendus.