1. Avaleht
  2. Sport
  3. Madis Mihkels võitis olümpiafestivalil teise kulla: „Panin finišit täiega!“
Madis Mihkels võitis olümpiafestivalil teise kulla: „Panin finišit täiega!“

Jalgrattur Madis Mihkels võitis 25. juulil Bakuus Euroopa noorte olümpiafestivalil grupisõidu, lisades kahe päeva eest teenitud temposõidu kuldmedalile veel teisegi.

Eesti koondise võidetud medalite arv seekordselt olümpiafestivalilt tõusis sellega neljale: kaks kulda ja kaks pronksi, neist kolm rattaspordis ja üks džuudos.

Jalgrattasõit

Poiste grupistardi võitjaks krooniti Mihkels. Itaallane Dario Igor Belletta sai kaela hõbemedali, pronks läks slovakile Martin Svrcekile. Kolmest ringist koosnenud 75-kilomeetrisel distantsil jõudis Mihkels finišisse kuuepealises grupis ühise ajaga 1:49:24, kuid rebis end esimesena üle finišijoone.

“Esimesel ringil püüdis grupp koos sõita, kuid sõit oli närviline ja kukkumisoht suur. Tõusul hakati vajutama ja siis saime kolmekesi väikese vahe sisse, aga see tõmmati kokku tagasi ja pärast seda oli sõit grupis rahulikum. Terve sõidu vältel üritasin minekutega kaasa minna. Viimasel ringil läksid viis poissi ees minema. Ma ei saanud kaasa, kuid inglane näitas, et me läheks kahekesi jooksikutele järgi. Püüdsimegi kinni need viis ja siis tulime koos lõpuni. Viimane kilomeeter oli passimine, keegi ei tahtnud tööd teha. Vahetult finiši eel olin alguses natuke halval positsioonil, aga siis veeresid neli poissi minust mööda, sain enne lõppu tuulest välja tulla ja finišit alustada. Panin finišit täiega. Itaallane oli põhikonkurent. Korraks isegi vaatasin, et ei tule välja, aga ta kuidagi vajus ära,“ kirjeldas Mihkels.

Frank Aron Ragilo teenis 13. koha (+1:56). Lauri Tamm lõpetas 42. kohal (+2:01). Startis 91 ratturit, finišisse jõudis 82.

Mihkels on nüüd kahekordne kuldmedalist: temposõidus ja grupisõidus. “Väga äge tunne on, et ükski Eesti rattur pole sellist saavutust kunagi enne teinud,“ avaldas ta.

Läbi aastate on eestlastest kaks kuldmedalit suutnud Euroopa noorte olümpiafestivalidelt seni võita vaid Kaire Leibak, kellele kuulusid 2005. aastal kullad kaugus- ja kolmikhüppes.

Ka tüdrukute grupisõidus võidutses 50-kilomeetrisel distantsil temposõidu võitja: britt Zoe Backstedt. Elina Tasane ja olümpiafestivali temposõidu pronksmedalist Laura Lizette Sander olid kogu sõidu vältel aktiivsed ja esikümne hulgas. Viimasel ringil Sander ründas ja sõitis koos Itaalia ratturiga eest ära, kuid 50 meetrit enne lõppu sõitis grupp, kuhu kuulus ka Elina Tasane, neist mööda. Nii sai Tasane 19. ja Sander 22. koha (mõlemad +3.27). Elisabeth Ebrast tabas ebaõnn, kui grupis kukkunud sportlase ratas lendas tema pidurisse. Ebras läbis siiski distantsi ja sai kirja 56. koha (+9.25).

Kergejõustik

Mitmevõistleja Pippi Lotta Enok (pildil) püstitas seitsmevõistluses isikliku rekordi 5488 punkti, mis tagas 4. koha. Senise rekordi parandusele 279 punkti võrra tõid uued tippmargid kõigil aladel peale kuulitõuke. Treener Liivi Eerik: „See oli võidetud neljas koht, mitte kaotatud kolmas. Vaatamata rasketele oludele – eriti kuumus ja keerutav tuul – võistles Pippi targalt ja võitluslikult, nagu oleks juba kogemustega sportlane.“

Marit Kutman sai 200 m jooksus ajaga 25,15 8. koha. Kelly Heinpõld sai vasaraheites (59.56) samuti 8. koha. Kristian Otlot pääses 800 m finaali ajaga 1.55,48. Odaviske eelvõistlusel sai Katre Marit Liiv tulemusega 41.44 14. koha. Kuulitõuke kvalifikatsioonis teenis Rasmus Roosleht (16.04) 18. koha. 100 m tõkkejooksu eeljooksu lõpetas Triine-Marie Land ajaga 14,41, mis andis 15. koha. Kõrgushüppes teenis Sofie Marlene Haug tulemusega 1.68 17. koha.

Džuudo

52 kg kaalukategoorias alistas Darja Mihhailova avaringis tšehhitari Marketa Prusenovska, kuid teises ringis tuli tal tunnistada Ariane Soler Toro paremust. Hispaanlanna võitis hiljem hõbemedali. Mihhailova võitles edasi lohutusringis, kus vastu tuli sloveenlanna Lana Grecorcic. Mihhailova läks wasariga juhtima, kuid siis eksis, kukkus ja kaotas. Välja sai teenitud 9. koht.

66 kg kaalukategoorias võistelnud Randel Päästel viskas avaringis vastase, Kosovo sportlase Festim Beqirile wasarile, aga vastane tegi sama. Matš läks lisaajale, kus esimese 14 sekundiga pani vastane end maksma.

Reedel alustab Eesti kadettide koondis sõitu Bakuusse, kus toimub Euroopa noorte Olümpiafestival (EYOF).Judokatest…

Posted by Estonian Judo Association/ Eesti Judoliit on Kolmapäev, 17. juuli 2019

Ujumine

Laura-Liis Valdmaa saavutas 100 m seliliujumise poolfinaalis 9. koha ajaga 1.04,33. Finaali oleks pääsenud ajaga 1.04,14. 50 m vabaltujumise poolfinaalis jäi Demid Solodov isikliku rekordiga 23,73 jagama samuti 9. kohta. Finaali oleks pääsenud ajaga 23,66. Christopher Palvadre lõpetas 100 m rinnuliujumise poolfinaali 16. ajaga 1.06,77, 100 m liblikujumise poolfinaali Alan Gritsõk samuti 16. ajaga 58,00 ja Erik Lihhats 200 m vabaltujumise poolfinaali samuti 16. ajaga 1.58,56.

Reedel on Eesti koondislastest Bakuus võistlustules džuudopoisid, kergejõustiklased ja ujuja.