Avaleht Sport Maailma BMX-ratturite ja rulaparemik võistleb sel nädalavahetusel Simple Sessionil
Maailma BMX-ratturite ja rulaparemik võistleb sel nädalavahetusel Simple Sessionil

Maailma BMX-ratturite ja rulaparemik võistleb sel nädalavahetusel Simple Sessionil

Simple Session18.-19. aprillil toimub Tondiraba jäähallis Euroopa üks suurimaid ning maailmakuulus BMX- ja rulavõistlus Simple Session. Tänavu juba 15. sünnipäeva tähistav võistlus on kasvanud üheks kõige jälgitumaks ning rahvusvahelisemaks action-spordi sündmuseks maailmas, kus osaleb 180 võistlejat 30 riigist.

Võistlustele eelneb kaks treeningpäeva (16. ja 17. aprillil). Võistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 18. ja 19. aprillil: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid.

Finaalidest teeb eksklusiivselt suurejoonelise ja põneva kommenteeritud teleülekande RedBull.tv.

Teiste seas saabuvad Tallinna võistlema sellised BMXi maailmanimed nagu Simple Sessioni neljakordne võitja Drew Bezanson (CAN), Kevin Peraza (MEX), Gary Young (USA) ning esmakordselt ka üks naisrattur, Camila Harambour
T?iilist, kes on Simple Sessionil 2012. ja 2013. aastal toimunud tüdrukute trikirattavõistluse Sister Session võitja.

Rulasõidus lähevad enam kui 70 sõitja seas platsile ka eelmise aasta võitja Greg Lutzka (USA), eelmise aasta parima triki meister Max Kruglov (RUS), prantsuse imelaps Aurelien Giraud, Simple Session 2010 võitja Adrien Bulard (FRA), Nassim Guammaz (NED) jpt uued ja andekad ning juba nimekad ja end suurvõistlustel tõestanud rulatajad.

Eestit esindavad võistlusel end Tallinna, Tartu ja Pärnu kvalifikatsioonvõistlustel tõestanud kohalikud sõitjad. BMX-ratastel lähevad maailma tippudega vastamisi Taavi Tarmas, Talis Viirpalu, Arto Arukuusk, Andres Lainevool, Joosep Nilk, Rain Randväli, Rasmus Paimre ja Erik Orgo. Rulasõidus võistlevad Kristjan Prik, Rain Lindemann, Nils-Eerik Vesberg, Tim Prozorov, Raul Urberg, Jarmo Kangro, Romario Siimer, Aleksandr Tubin, Toomas Seppänen ja Kristo Õismets.

Juba kahe kuu pärast jõuavad Simple Session 15 võistlused Red Bull Signature Series ekstreemspordisaadete sarjas USA juhtiva telekanali NBC Sports eetrisse, mis levib 78 miljonis kodus üle riigi. Tunnipikkune on ekraanil 14. juunil ning on pühendatud täielikult Simple Sessionile, tutvustades võistluste taustal muuhulgas ka Eestit.

Võistlejate nimekirjad, ajakava ning võistlusreeglid leiate Simple Session 15 kodulehelt.

Esimene Simple Session toimus 2001. aastal Tartus ning on sellest ajast kasvanud üheks maailma ekstreemspordikalendri oodatuimaks ja kajastatuimaks võistluseks. Võistlus toob kokku oma ala tipptegijad ja tõusvad talendid igast ilma otsast ning annab kohalikele rulatajatele ja BMX ratturitele võimaluse võistelda maailma parimatega. Simple Sessionit peetakse üheks kõige rahvusvahelisemaks ekstreemspordisündmuseks maailmas – igal aastal osaleb võistlejaid umbes 30st riigist. Veebiülekannet võistlusest jälgivad sajad tuhanded silmapaarid üle maaima ning võistlust on lisaks erialaväljaannetele kajastanud ülemaailmsed telekanalid Extreme Sports Channel, Eurosport, ESPN, Fuel TV, Fox Sports ja MTV.