Avaleht Sport Ligur jätkab rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel heas hoos
Ligur jätkab rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel heas hoos

Ligur jätkab rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel heas hoos

Janno Ligur Foto: Rando Kall / fotovabrik.ee
Janno Ligur
Foto: Rando Kall / fotovabrik.ee

Rallikrossi maailmameistrivõistluste ja Euroopa meistrivõistluste järjekordne etapp sõideti möödnud nädalavahetusel Rootsis, Höljese rajal. Osa eelmisel etapil Soomes startinud Eesti sõitjatest liikus edasi ka Rootsi ja nii olid Euroopa meistrivõistluste klassis Super1600 stardis Janno Ligur ja Siim Saluri ning sama sarja Touring Car klassis Ruve Veski. Parima tulemuse sai kirja Ligur, kes jõudis taas finaali ja sai seal viienda koha.

Nelja eelsõidu järel oli Ligur kuues Tema parimaks eelsõiduks oli kolmas, kus ta oli neljas ja sellega oli koht poolfinaalis olemas. Siim Saluri jäi kahjuks esimesena poolfinaali ukse taha, poolfinaalikoht jäi kahe punkti kaugusele.

Ligur jätkas hea hooga ka poolfinaalis, kus sai teise koha ja sellega ka kindla pääsu Höljese etapi finaali. Finaalis kuulus Ligurile, kes nädal varem oli neljas, sel korral viies koht, etapi võitis Sergei Zagumennov, kes võitis ka poolfinaali, kus Ligur teine oli.

Sarja üldarvestuses on Ligur kümnes (44 p) ja Saluri 16 (14 p). Liider on Zagumennov (130 p).

Tagaveoliste autode klassis oli Ruve Veski peale eelsõite 18 ja edasi poolfinaalidesse ei pääsenud.

Võimsate Super Car autode MM-etapi finaalis oli parim DTM ringrajasarja sõitja Mattias Ekström, kes kodupubliku silme all jättis selja taha kaks Norra sõitjat, Andreas Bakkerudi ja Petter Solbergi. Neljas oli sarja liider Reiniss Nitišs Lätist.